Mircea Coșea, economist și profesor de renume, a murit la 83 de ani - 17 minute în urmă
Colindători în uniformă - 1 oră în urmă
Maternitatea Spitalului Județean „Dr Constantin Opriș” Baia Mare, acreditată în Categoria III A - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 19 decembrie 2025 - 3 ore în urmă
19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 10 ore în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 13 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 14 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 15 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 15 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 16 ore în urmă
Comedia ”Familia Pop” – prima premieră a acestei stagiuni la Teatrul Municipal Baia Mare
Duminică, 24 septembrie, de la ora 19.00, la sala mare a Teatrului Municipal Baia Mare are loc prima premieră a acestei stagiuni, și anume comedia ”Familia Pop”. Este o creație colectivă, după un text de Mihai Nae.
O comedie cu buclucuri. Un ciubăr – simbol al comunității locale. O casă situată peste drum de cimitir. Vecinătate care infestează imaginația Familiei Pop cu strigoi. La poarta Occidentului nu ești primit cu brațele deschise. Însă acasă poți gusta plăcerile vieții la țară în compania “ecosistemului” Familiei Pop”, este descris spectacolul.
În distribuție : Rodica Pașca, Mircea Gligor, Claudiu Pintican, Wanda Tamaș, Dan Cordea, Aurora Prodan, Diana Podăreanu, Claudia Revan, Larisa Miskolczi, Adriana Covaci, Andrei Han și Loredana Maghear.
Spectacolul durează 90 de minute, iar prețul unui bilet la premieră este 30 lei.










