Trei tinere talente din Seini au strălucit pe scena Festivalului Internațional de Interpretare „Ursulețul de Aur” din Baia Mare - 3 ore în urmă
Se împlinesc 32 de ani de la tunderea în monahism a șase slujitori de seamă ai Bisericii; Cine sunt ei astăzi - 3 ore în urmă
Un nou centru de zi pentru vârstnici a fost finalizat la Rona de Jos - 4 ore în urmă
Micuță, dar talentată: Antonia Maria Oniga a câștigat Trofeul categoriei la Concursul Național „Tinere Talente” de la Bistrița-Năsăud - 4 ore în urmă
Giulia Rob, elevă a Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri” Baia Mare, a primit Trofeul Genului Muzical la Festivalul „Ursulețul de Aur” - 4 ore în urmă
Atleta Andreia Hryn a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18 - 4 ore în urmă
„Învârtita Fraților Chindriș” – omagiu adus Maramureșului autentic printr-un nou proiect muzical deosebit - 6 ore în urmă
Scriitorul băimărean Flaviu Claudiu Mihali lansează volumele în versuri „Dezagregare” și „Cicatrici”, la Satu Mare - 6 ore în urmă
Părintele Alexandru Câmpeanu, fost paroh în Făureşti, distins cu Ordinul „Crucea Justinian Arhiepiscopul” – una dintre cele mai înalte distincții ale Episcopiei - 6 ore în urmă
Medalii de bronz și rezultate bune pentru sportivii LPS- structura „Aurel Vlaicu” Baia Mare în finala Campionatului Național de Atletism de la Craiova - 7 ore în urmă
Colaboratoarea DirectMM, Cecilia Ardusătan, este în echipa țării noastre care concurează la Campionatul European de Culturism și Fitness din mai!
Colaboratoarea DirectMM, Cecilia Ardusătan, este în echipa țării noastre care concurează la Campionatul European de Culturism și Fitness din mai!
Scriam zilele trecute că Cecilia Ardusătan, colaborarea DirectMM.ro, a reprezentat România alături de lotul național la Campionatul Balcanic de Culturism și Fitness.
Colaboratoarea noastră a ocupat poziția a 4-a la individual si a 5-a la perechi. Colegii lotului au adus titlul de Campioană Balcanică acasă, performanță superbă pentru România. Luna mai vine cu o nouă provocare!
Cecilia Ardusătan va reprezența țara alături de lotul României al Federației de Culturism și Fitness, care vor fi găzduite de Spania, în perioada 3-8 mai. Cecilia este o susținătoare a sportului de masă și a promovării valorilor române. În repetate rânduri, în contextul în care uităm, adeseori să ne mândrim cu noi, ca nație, colaborarea DirectMM a punctat că iubește România și este mândră de ea. În acest context, să îți reprezinți țara este, categoric, o mare mândrie. Ca atare, îi ținem pumnii, atât ei, cât și colegilor din lotul național!
C.Ț.
















1 Comentariu în această postare
Valeria Horotan
Felicitari,Cecilia Ardusatan!Iti tinem pumnii!!!Mult succes,alaturi de intreaga echipa a Romaniei!!!