Campionate Naționale: Clubul Sportiv Municipal Baia Mare a obținut la Sambo noi rezultate frumoase, „recolta” totală constând în 27 medalii!

În perioada 17-19 martie 2023, în Sala ”Gheorghe Berceanu” din București s-a desfășurat Finala Campionatului Național de Juniori & Tineret și Cupa României – Seniori Sambo, unde au participat un număr de peste 200 de sportivi de la 16 cluburi din țară, arată CSM.

Sportivii CSM Baia Mare sunt pregătiți de antrenorii Pop Vasile, Pop Denis, Pop Bogdan și Popdan Alin. Următoarea competiție va avea loc în perioada 23-28 martie, un Turneu Internațional de Sambo și Judo în Israel unde vor participa Rus Anamaria și Rus Alexandra, mai arată CSM.

Dar să revenim la concursul din weekend! CSM Baia Mare a participat cu 15 sportivi (35 de starturi) și a obținut 27 de medalii, după cum urmează: