Start oficial pentru PROALL, un proiect transfrontalier România–Ucraina pentru intervenții la incendii - 9 minute în urmă
Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 2) - 1 oră în urmă
Campania Națională de Colectă de Crăciun: Băimărenii sunt invitați să doneze alimente pentru cei aflați în nevoie - 1 oră în urmă
20 de ani de American Spaces la American Corner Baia Mare - 1 oră în urmă
Reamenajarea spațiului de studiu al Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” Baia Mare - 2 ore în urmă
Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare organizează concurs pentru funcția de manager - 2 ore în urmă
Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 3 ore în urmă
Peste 50 de clădiri și terenuri degradate din Baia Mare intră pe lista cu impozitare specială - 3 ore în urmă
Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 3 ore în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 4 ore în urmă
„Balul coșercilor” va avea loc la Coaș în a doua zi de Paști
A doua zi de Paști, 6 mai, la Coaș se va desfășura cea de-a II-a ediție a evenimentului „Balul coșercilor”. Acesta se va desfășura la Căminul Cultural, de la ora 16.00.
Manifestarea va incepe cu un spectacol susținut de Ansamblul „Dorulețul” din Coaș și soliștii Andrei Rad, Andreea Năprădean, Alexia Mance, Flavia Voivod, Maria Voivod, Denisa Țițoc.
Orchestra „Fisculașul”, dirijor Robert Bărbos, Robert Alexandru Band și solista Ioana Mihai vor fi alături de participanți până la finalul evenimentului, pentru a aduce voie bună.
Prezentatorul evenimentului va fi Amalia Mureșan.
















