Învățare pentru toți în județul Maramureș: elevii au participat la activități de lectură în aer liber - 23 minute în urmă
Performanțe deosebite pentru CS Red&Black Dance Baia Mare la competiția „Showtime Dance” desfășurată la Cluj-Napoca - 58 minute în urmă
Polițiști la discuții cu copiii - 2 ore în urmă
„Easter On Two Wheels”: eveniment plin de entuziasm și voie bună pentru copiii din Seini - 2 ore în urmă
Guvernul vrea să interzică mașinile sub Euro 3 - 2 ore în urmă
Performanță de excepție pentru lucacistul Victor Dragoș – calificare în lotul lărgit pentru balcaniadă - 3 ore în urmă
Primăvară cu zăpadă pe DN 18, în Pasul Prislop - 3 ore în urmă
Restaurarea bisericilor-monument din Sarasău, Glod, Bicaz, Ulmeni și Strâmtura prinde contur - 3 ore în urmă
Potrivit tradiției, pasca se prepara în Joia Mare - 3 ore în urmă
Măsuri de ordine publică dispuse de Jandarmeria Maramureș de Paști - 3 ore în urmă
A început procesul de renumărare a voturilor, conform deciziei Curții Constituționale și a Biroului Electoral Central
Procesul de renumărare a voturilor de la primul tur al alegerilor prezidenţiale a început în judeţul Maramureş, iar în alte judeţe se fac pregătiri.
Biroul Electoral Central a decis joi seara, după o ședință care a durat două ore și jumătate, renumărarea voturilor de la turul întâi al alegerilor prezidențiale, dând curs astfel cererii Curții Constituționale.
BEC a stabilit cum se face renumărarea voturilor, sacii urmând a fi predaţi pe bază de proces verbal. Până la 1 decembrie, ora 22:00, procesele verbale scanate trebuie să fie trimise BEC, iar originalele trebuie să ajungă până în 3 decembrie.















