Sportivi din Baia Mare, pe podium la Competiția Internațională de Wing Chun din China - 1 oră în urmă
Apel umanitar pentru o tânără mamă din Sighetu Marmației care se pregătește pentru un transplant de măduvă - 2 ore în urmă
Breb: 12 case tradiționale, readuse la viață - 2 ore în urmă
Mircea Lucescu, legenda fotbalului românesc, ar fi împlinit astăzi 81 de ani - 2 ore în urmă
Colaborare instituțională pentru copii: Ziua Porților Deschise la ITPF Sighetu Marmației - 4 ore în urmă
Deliciile copilăriei la Centrul CASPEV: Copiii și senioarele din Baia Mare au preparat pancove împreună - 5 ore în urmă
Elevi din București și Pitești au descoperit meșteșugurile tradiționale la atelierele Școlii Rădăcinilor Străbune - 5 ore în urmă
Preotul, scriitorul și artistul vizual Vasile Trif lansează un nou volum de poezie la Baia Mare - 6 ore în urmă
Sterilizări gratuite pentru câini și pisici la Băița Băii - 6 ore în urmă
Comunicat al Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare - 6 ore în urmă
S-a întâmplat în Baia Mare!: Un adolescent de 13 ani a fost reținut de polițiști, iar mama lui amendată. Vezi motivele
Joi, 11 martie, la ora 15:44, Poliția municipiului Baia Mare a fost sesizată prin apelul de urgență 112, despre faptul că, la un loc de joacă din municipiu, doi minori îi agresează pe copiii aflați în parc.
La sosirea echipajului de poliție, cei doi minori, care prezentau semnalmentele oferite de apelant, au fugit în direcții diferite.
„Unul dintre ei a fost reținut de polițiști (n.red. – pe podul Culturii) și condus la sediul poliției pentru clarificarea situației, fiind chemată totodată și mama minorului în vârstă de 13 ani.
Aceasta a fost sancționată contravențional pentru nesupravegherea minorului, în conformitate cu prevederile Legii nr. 61 din 1991, republicată. Polițiștii continuă cercetările”, au explicat reprezentanții IPJ Maramureș.
DirectMM.ro














