Prognoza meteo Maramureș, duminică 2 augusst 2026 - 2 minute în urmă
Andreea Ghițiu a lansat un proiect de suflet la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 12 ore în urmă
Portret de artist: Ioana Călăuz, poezia ca formă de libertate - 13 ore în urmă
Ovidiu Oanță, băimăreanul de cursă lungă devenit un reper al știrilor naționale - 13 ore în urmă
Seceta începe să lase robinetele fără apă în Maramureș - 13 ore în urmă
Nadia Comăneci a primit titlul de Doctor Honoris Causa din partea Universității din Montreal - 14 ore în urmă
Mâine, recital de pricesne la Berința la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 15 ore în urmă
Să îl cunoaștem pe Andrei Coteț, un tânăr cu visuri mărețe în producția muzicală! - 15 ore în urmă
De astăzi, vinietele din Bulgaria sunt mai scumpe. Noile tarife pentru șoferi - 15 ore în urmă
Povestea Mănăstirii din Băsești - 16 ore în urmă
Neacordare de prioritate: Ambulanță implicată într-un accident în centrul municipiului Baia Mare (GALERIE FOTO)
O autospecială a Serviciului de Ambulanță al Județului (SAJ) Maramureș a fost implicată ă într-un accident de circulație a avut loc în seara zilei de 22 iunie, în intersecția bulevardelor Republicii și București din municipiului Baia Mare.
Autospecială se afla în misiune, avea semnalele luminoase și acustice și se îndrepta către Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean cu o pacientă. În intersecția respectivă, un șofer neatent a ignorat ambulanța și a acroșat-o.
La fața locului au sosit colegii de la SAJ și SMURD, pentru a prelua victima, respectiv pentru a acorda eventuale îngrijiri medicale celor implicați. Din fericire, însă, nu a fost necesar, întrucât nimeni nu a pățit nimic. Șoferii au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Conducătorul auto neatent a fost sancționat contravențional pentru neacordare de prioritate.
C.Ț.








