Maramureșenii Diana Iluț și Daniel Pop reprezintă România la un seminar internațional de turism cultural organizat la Beijing - 3 ore în urmă
Maramureșul sub cod portocaliu de caniculă - 4 ore în urmă
Concert de operă la Muzeul Județean de Mineralogie ,,Victor Gorduza” Baia Mare - 4 ore în urmă
Campanie de dezinsecție în Baia Sprie - 5 ore în urmă
Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, invitat special la Sărbătoarea Sânpetrului de la Rebra - 6 ore în urmă
Tradiția, credința și identitatea culturală, celebrate la Biblioteca Orășenească Vișeu de Sus - 6 ore în urmă
Seisme consecutive în Venezuela: autoritățile vorbesc despre un dezastru major - 6 ore în urmă
Publicația argentiniană Doble Amarilla dedică un amplu material arbitrului român István Kovács - 6 ore în urmă
Schimbări importante în sistemul de pensii: vârsta de pensionare crește din nou - 7 ore în urmă
Spectacol aviatic la Baia Mare: Ziua Porților Deschise la Aeroclubul Teritorial „Alexandru Papana” Baia Mare - 7 ore în urmă
Au aruncat nada în Someș și la mal au tras… amenzi
Sâmbătă, 9 februarie, polițiștii din Fărcașa împreună cu un reprezentant al Asociației Județene a Vânătorilor și Pescarilor (AJVPS) Maramureş, au făcut controale pe malul râului Someş, pe raza localităţii Ardusat. Au depistat doi tineri – de 29 şi 32 de ani -, care pescuiau fără a deţine permise de pescuit și au fost amendați.
Foto: arhivă















