S-a semnat contractul pentru Complexul de agrement acvatic Câmpul Tineretului din Baia Mare - 20 minute în urmă
Tragedie care îngheață sângele: trei surori s-au sinucis după ce au fost atrase într-un joc online - 20 minute în urmă
CS Minaur începe returul cu un joc acasă - 2 ore în urmă
C.S.S. Baia Sprie, rezultate de excepție la Cupa Continentală SEEC & Campionatul Balcanic de Schi Fond de la Predeal - 2 ore în urmă
Programul lunii februarie la Teatrul Ararat Baia Mare - 3 ore în urmă
Ierarhii Maramureșului și Sătmarului, prezenți la Adunarea Națională Bisericească - 3 ore în urmă
Performanțe remarcabile pentru elevii Palatului Copiilor Baia Mare la Concursul Național de Schi „Bucuriile Zăpezii” din Vatra Dornei - 3 ore în urmă
Județul Maramureș va fi prezent la cea de-a 53-a ediție a Târgului de Turism al României - 3 ore în urmă
Baia Mare găzduiește faza regională a concursului First LEGO League România - 4 ore în urmă
SUA oferă 36,5 milioane de dolari pentru securitatea Republicii Moldova - 4 ore în urmă
Accident rutier între localitățile Ardusat și Colțirea; Un motociclu a intrat în coliziune cu un tractor
Aseară, 24 mai, la ora 19.30, polițiștii din Ulmeni au fost sesizați să intervină la un accident rutier produs între localitățile Ardusat și Colțirea.
La fața locului, polițiștii au stabilit faptul că un motociclu condus de un tânăr de 23 de ani din Sălsig, dinspre Ardusat înspre Baia Mare, a intrat în coliziune cu un tractor, care circula în aceeași direcție și a efectuat viraj la stânga pentru a intra pe un drum secundar.
La volanul tractorului a fost identificat un bărbat de 56 de ani din Sârbi.
În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătorului motociclului, care a fost transportat la spital, de către un echipaj S.M.U.R.D. în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Persoanele implicate în evenimentul rutier au fost testate cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero în cazul tânărului, iar în cazul bărbatului de 56 de ani, aparatul etilotest a indicat o valoare de 0,05 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiindu-i recoltate mostre biologice de sânge.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.















