Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 4 minute în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 13 minute în urmă
Extinderea iluminatului public din Bozânta Mare a fost finalizată; Noi corpuri LED pentru mai multă siguranță - 2 ore în urmă
Poliția de Frontieră anunță exerciții de tragere în Poligonul Vad - 2 ore în urmă
COD GALBEN DE CANICULĂ în Maramureș și mare parte din țară - 3 ore în urmă
În prag de Sânziene: Zeci de elevi din Tecuci au luat parte la atelierele Școlii Rădăcinilor Străbune - 5 ore în urmă
O nouă reușită în cadrul Academiei Minaur Baia Mare: Bledea Iulia a devenit antrenor licențiat, consolidându-și activitatea în pregătirea copiilor. - 5 ore în urmă
Canibalism în Ungaria: brancardierul a recunoscut că a colectat și consumat rămășițe umane - 5 ore în urmă
Semnal de alarmă: Nu lăsați copiii singuri în autoturism în perioadele cu temperaturi ridicate! - 6 ore în urmă
A murit Vasile Deac „Moșu”, fost primar al comunei Bogdan Vodă - 6 ore în urmă
Accident rutier cu patru victime în Baia Mare; Printre acestea, o fetiță de 3 ani
Azi, 25 ianuarie, la ora 08.00, polițiștii băimăreni au intervenit la un accident rutier produs pe strada Nisiparilor, la intersecție cu strada Oltului.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat că un tânăr de 18 ani, din Lăpuș, a condus un autoturism pe strada Nisiparilor, iar la intersecția cu strada Oltului nu a respectat semnificația indicatorului ,,Cedează Trecerea”, a pătruns în intersecție și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de către un bărbat de 50 de ani din municipiu, care circula pe strada Oltului dinspre strada Vasile Lucaciu.
În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a tuturor persoanelor aflate în autoturismul condus de bărbatul de 50 de ani.
În autoturismul în cauză, se aflau trei pasagere cu vârste cuprinse între 3 și 49 de ani, care împreună cu șoferul, au fost transportate la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări cu privire la comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.















