Record la Roma: Aur pentru David Popovici în finala de 100 m liber la Trofeul Settecolli - 3 ore în urmă
Raisa Vlășan, premiul I la Festivalul-Concurs Internațional Eurofolklor București - 5 ore în urmă
Școala de vară „Fabrica de eminescieni” s-a încheiat într-o atmosferă festivă, la Colegiul Național „Mihai Eminescu” Baia Mare - 9 ore în urmă
Atelierele de vacanță „Descoperă. Creează. Joacă” de la Muzeul Satului Maramureșan din Sighet s-au încheiat cu multă voie bună - 10 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Credința vindecă suferința – meditație la Duminica a patra după Rusalii - 10 ore în urmă
Muzeografa Gabriela Filip aduce reperele tradiționale mai aproape de tinerii băimăreni - 10 ore în urmă
Puncte de hidratare și prim ajutor în Baia Mare, pentru combaterea efectelor caniculei - 12 ore în urmă
Facultatea de Litere din Baia Mare deschide înscrierile la specializarea Filosofie - 13 ore în urmă
Trei scriitori maramureșeni, incluși în antologia „Memorie culturală vs Amnezie culturală” lansată la FestLit Cluj 2026 - 14 ore în urmă
Salvamont Maramureș și Poliția de Frontieră, intervenție de peste 14 ore pentru salvarea a trei cetățeni ucraineni din munți - 14 ore în urmă
Accident pe bulevardul București din Baia Mare: Doi minori au fost loviți de mașină pe trecerea de pietoni
Sâmbătă, 12 decembrie, în jurul orei 16.00, polițiștii din Baia Mare au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe bulevardul București din municipiu.
Un bărbat de 36 de ani, din Ardusat, în timp ce conducea un autoturism, a surprins și accidentat doi tineri de 14 respectiv, 16 ani, aflați în traversarea străzii pe trecerea pentru pietoni marcată și semnalizată corespunzător.
În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a pietonilor.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Foto: Alex Danciu – Radare Maramureș
















2 Comentarii în această postare
Banto Gabriela
Așa se circula în România, nu respecta regulile și dacă comentezi ceva tot pe tine te înjură. Majoritatea șoferilor vorbesc la telefon, circula cu viteza și chiar dacă avem semafoare nu ținem cont de ele.
Manu
Mincinoșilor, era doar lovita doar fata, nu și băiatul.