19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 3 ore în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 6 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 7 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 8 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 8 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 9 ore în urmă
Revoluția Română, 18 decembrie 1989, Timișoara: Ziua tinerilor secerați de gloanțe pe treptele Catedralei - 10 ore în urmă
CS Minaur joacă în deplasare ultimul meci din acest an - 10 ore în urmă
Dansatorii maramureșeni Luca Mădăras Aluaș – Hannah Gomboș, pe prima treaptă a podiumului la Campionatul Național de Clase al României şi la Cupa Mystic - 10 ore în urmă
„Colindăm în Țara Codrului”: Spectacol de colinde la Asuaju de Sus - 11 ore în urmă
112: Explozie la Sighetu Marmației din cauza unei butelii. Proprietarul unui apartament, transportat la spital. Vecinii s-au autoevacuat (FOTO)
Alertă în seara de miercuri, 5 mai, în Sighetu Marmației, în jurul orei 21.15. O explozie a avut loc într-un apartament situat în blocul cu numărul 13 de pe strada Independenței.
La fața locului, s-au deplasat și două echipaje ale Detașamentului de Pompieri din Sighetu Marmației. Din fericire, deflagrația produsă nu a fost urmată de vreun incendiu.
Proprietarul, un bărbat în vârstă de 60 de ani, a fost salvat de un vecin care a pătruns în locuință. Victima a fost transportată, ulterior, la Spitalul Municipal Sighetu Marmației de un echipaj SMURD.
Mai trebuie să spunem faptul că șase persoane din două apartamente învecinate s-au autoevacuat. Blocul a fost avariat, geamurile fiind făcute țăndări. Tencuiala s-a desprins de pe bloc, avariind două autoturisme parcate lângă clădire. La fața locului, au sosit reprezentanți ai Inspectoratului de Stat în Construcții, care evaluează integritatea structurală a imobilului.
Vom reveni cu detalii!
C.Ț.
Foto – sighet247.ro + ISU Maramureș






















