Diplomă de excelență și proiecte editoriale la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 3 ore în urmă
La Baia Sprie, tabăra „SPRIA4FUN” aduce aventura și engleza în vacanța de vară - 3 ore în urmă
În Tăuții Măgherăuș continuă lucrările la proiectul de amenajare a zonei Lac Hoșteze - 4 ore în urmă
Lucrări de reparații pe Varianta de Ocolire Baia Mare - 4 ore în urmă
Parohia „Sfânta Maria” din Baia Mare a celebrat Prima Sfântă Împărtășanie - 5 ore în urmă
Programul slujbelor la Mănăstirea Rohia de sărbătoarea Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul - 5 ore în urmă
Trei ierarhi vor sluji la Mănăstirea Scărișoara Nouă de sărbătoarea Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul - 6 ore în urmă
14 echipe s-au întrecut la concursul gastronomic „Flori de Sânziene”; Cine a câștigat competiția de la Tăuții Măgherăuș - 6 ore în urmă
Talentatele Patricia Moldovan și Victoria Petrenciuc vor reprezenta Maramureșul la Festivalul-concurs naţional „Ileana Sărăroiu” - 6 ore în urmă
Lucaciștii au obținut rezultate de excepție la etapa națională a Concursului „Terra – Mica Olimpiadă de Geografie” - 6 ore în urmă
Vremea exactă în Maramureș, luni, 22 februarie
Vremea va fi în general frumoasă și puțin mai caldă decât ar fi normal în această perioadă, conform mediilor multianuale.
Cerul va fi în cursul zilei de la variabil la mai mult senin. Vom avea maxime de la 7 la 9-13 grade. Temperatura resimțită va fi de la 7 la 9-13 grade. Probabilitatea de precipitații va fi redusă. Vântul va fi în general slab, cu unele intensificări locale. Noaptea, minime de la -3 la 1-3 grade, resimțite de la -3 la 1-3 grade, cu cer de la variabil la mai mult senin și cu probabilitate redusă de precipitații. Local, se va înregistra ceață.
Maximele zilei – Baia Mare (13 grade), Sighetu Marmației (13 grade), Târgu Lăpuș (13 grade), Borșa (9 grade), Cavnic (9 grade).
C.Ț.















