Nicușor Dan merge la Washington, iar România va fi observator în Consiliul pentru Pace - 8 ore în urmă
Maramureșean salvat prin transplant cardiac la Târgu Mureș - 9 ore în urmă
Ziua Națională a Lecturii, marcată de preșcolarii Grădiniței „Micul Prinț” din Baia Mare - 12 ore în urmă
Cum a început pandemia: amintiri din 15 februarie 2020 - 12 ore în urmă
Târgul „Mărțișor cu Dor” va avea loc în perioada 20-22 februarie, la Galeria Várvédő din Baia Mare - 12 ore în urmă
„Șezătoarea Generațiilor” de la Suciu de Sus a readus la viață spiritul satului de altădată, reunind bunici, părinți și copii - 12 ore în urmă
Maramureșeanca Maria Botiz a cucerit titlul de campioană națională U16 la pentatlon, în cadrul Campionatului Național de Sală – Probe Combinate - 13 ore în urmă
Polițiștii din Baia Mare au surprins o tânără de 24 de ani circulând cu 135 km/h - 13 ore în urmă
700 de elevi maramureșeni au participat la faza județeană a Concursului Interdisciplinar „Comuniada” - 13 ore în urmă
Bernadette Szocs și Eduard Ionescu au câștigat aurul pentru România la Chennai 2026 - 13 ore în urmă
Târgul Cepelor de la Asuaju de Sus
”Târgul Cepelor” de la Asuaju de Sus a ajuns la a XLVIII -a ediție, ce se va desfășura în 8-9 septembrie. Cu acest prilej va avea loc și Festivalul interjudețean al Cântecului, Dansului și Portului Popular Codrenesc”. Iată și programul celor două zile:
Sâmbătă, 8 septembrie: 20.00 – Anda Adam ● 21.00 – Florin Chilian ● 22.00 – Discotecă
Duminică, 9 septembrie: 10.00 – Formații de amatori din județele Maramureș, Satu Mare și Sălaj (I) ● 12.00 – Deschiderea oficială ● 13.00 – Ansamblul Folcloric Național ”Transilvania” ● 14.00 – Formații de amatori din județele Maramureș, Satu Mare și Sălaj (II) ● 15.00 – Ansamblul Folcloric ”Porolissum” Zalău ● 16.00 – Formații de amatori din județele Maramureș, Satu Mare și Sălaj (III).















