Liceul Tehnologic Agricol din Seini anunță deschiderea înscrierilor la Simpozionul-Concurs Regional „Agricultura ecologică- punte între trecut și viitor” - 8 minute în urmă
Patru ordine de protecție provizorii emise într-o singură zi. Într-un caz s-a dispus montarea sistemului de monitorizare electronică a agresorului - 18 minute în urmă
Simpozionul Național „Veghetori la obârșii”, ediția a X-a, a reunit specialiști, oameni de cultură și pasionați de istorie la Dragomirești - 43 minute în urmă
CS Știința Electro Sistem Baia Mare s-a întors cu medalii de la Campionatul Național de Sprint Knock-Out și Semimaraton din Miercurea Ciuc - 1 oră în urmă
Lacul Nistru, populat cu crap înaintea concursului de pescuit din weekend - 2 ore în urmă
Premii pentru Academia de Șah Maramureș la Festivalul „Pegas Spring” de la Cluj-Napoca - 2 ore în urmă
Vi se spune că se vinde Hidroelectrica, dar nu vi se spune cum - 2 ore în urmă
Lucrări importante din patrimoniul Școlii de pictură de la Baia Mare au fost vernisate pe simezele Palatului Episcopal Romano-Catolic din Oradea - 3 ore în urmă
Întrerupere a furnizării de apă în Sighet - 3 ore în urmă
Meci de foc pentru Minaur la Buzău - 4 ore în urmă
Programul Teatrului Municipal Baia Mare în perioada 25 -27 martie
Iată care este programul Teatrului Municipal Baia Mare în perioada 25 -27 martie:
Vineri, 25 martie, de la ora 19.00, pe scena Teatrului Municipal le puteți urmări pe doamnele din spectacolul „Emilia în timp de pace și război”, de Aldo Nicolaj, regia artistică Radu Dinulescu, scenografia Mihai Vălu.
Din distribuție fac parte actrițele Diana Podăreanu, Sanda Savolszky, Claudia Păunescu, Wanda Farkaș și Adriana Covaci. Durata: 90 minute. Preț bilet: 20 lei / redus 10 lei.
Sâmbăta, 26 martie, de la orele 10.00 și 11.30 și duminică, 27 martie, de la ora 10.00, cei mici sunt așteptați la sala Teatrului de Păpuși, la spectacolul ”Elefănțelul curios” de Nina Cassian, regia Eugen Cîmpeanu.
Din distribuție fac parte actorii Irina Oțoiu, Liliana Voș, Iulian Bulancea, Vlad Crișan, Carmen Bulancea și Ruxandra Lăzărescu. Durata: 60 de minute. Preț bilet: 7 lei.
Sâmbătă seara, de la ora 19.00, este programat spectacolul „Aquarius”, după un text de Radu Macrinici, regia artistică Norbert Boda, scenografia Mihai Vălu. Din distribuție fac parte actorii Dragoș Călin, Andrei Han, Mircea Gligor, Claudiu Pintican, Mădălina Mare, Valeriu Doran, Larisa Miskolczi și George Olar. Durata: 80 minute. Preț bilet: 20 lei / redus 10 lei.
Duminică, 27 martie, de la ora 19.00, la teatrul băimărean este sărbătorită Ziua Mondială a Teatrului, iar publicul este invitat la spectacolul ”Nevrozele sexuale ale părinților noștri” de Lukas Bärfuss, regia Tudor Dreve. Din distribuție fac parte actorii Denisa Blag, Sanda Savolszky, Ioan Costin și Dragoș Călin.
Spectacolul se joacă în sala mare. Durata: 80 minute. Preț bilet: 20 lei / redus 10 lei.















