Nicușor Dan merge la Washington, iar România va fi observator în Consiliul pentru Pace - 4 ore în urmă
Maramureșean salvat prin transplant cardiac la Târgu Mureș - 5 ore în urmă
Ziua Națională a Lecturii, marcată de preșcolarii Grădiniței „Micul Prinț” din Baia Mare - 8 ore în urmă
Cum a început pandemia: amintiri din 15 februarie 2020 - 8 ore în urmă
Târgul „Mărțișor cu Dor” va avea loc în perioada 20-22 februarie, la Galeria Várvédő din Baia Mare - 8 ore în urmă
„Șezătoarea Generațiilor” de la Suciu de Sus a readus la viață spiritul satului de altădată, reunind bunici, părinți și copii - 9 ore în urmă
Maramureșeanca Maria Botiz a cucerit titlul de campioană națională U16 la pentatlon, în cadrul Campionatului Național de Sală – Probe Combinate - 9 ore în urmă
Polițiștii din Baia Mare au surprins o tânără de 24 de ani circulând cu 135 km/h - 9 ore în urmă
700 de elevi maramureșeni au participat la faza județeană a Concursului Interdisciplinar „Comuniada” - 9 ore în urmă
Bernadette Szocs și Eduard Ionescu au câștigat aurul pentru România la Chennai 2026 - 10 ore în urmă
Eveniment caritabil în Baia Mare
„Echilibrul dintre viața de familie și viața de business”, eveniment organizat de Equilibrum alaturi de Părinți Salvatori și care e adresat oamenilor de carieră și celor care dezvoltă un business, se va desfășura în 27 iulie în Baia Mare, la Eurohotel.
Durata evenimentului va fi de 2 ore și 30 de minute, acesta având scop caritabil. Participarea e pe bază de donație, având ca scop ajutarea unei femei de 46 de ani, aflată într-o stare de sănătate critică. Aceasta necesită un transplant de ficat.















