19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 5 ore în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 8 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 9 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 9 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 10 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 11 ore în urmă
Revoluția Română, 18 decembrie 1989, Timișoara: Ziua tinerilor secerați de gloanțe pe treptele Catedralei - 12 ore în urmă
CS Minaur joacă în deplasare ultimul meci din acest an - 12 ore în urmă
Dansatorii maramureșeni Luca Mădăras Aluaș – Hannah Gomboș, pe prima treaptă a podiumului la Campionatul Național de Clase al României şi la Cupa Mystic - 12 ore în urmă
„Colindăm în Țara Codrului”: Spectacol de colinde la Asuaju de Sus - 13 ore în urmă
A XXVII-a ediție a Balului Vânătorilor și Pescarilor Sportivi din Maramureș
Cea de-a XXVII-a ediție a Balului Vânătorilor și Pescarilor Sportivi va avea loc în data de 3 februarie. Evenimentul este organizat de Asociația Județeană a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi (AJVPS) din Maramureș și va avea loc la restaurantul Maya’s Events din Baia Sprie, cu începere de la ora 18.00.
”Membrii pescari și vânători ai asociației se vor întâlni pentru a sărbători finalul sezonului de vânătoare și pescuit și începerea unui nou sezon. Ca în fiecare an, vom depăna amintiri despre capturi și trofee”, a menționat Ioan Pop, directorul AJVPS Maramureș, asociație ce numără 900 de vânători și aproximativ 3.000 de pescari.
















