Mogoșa Everesting 2026: Cine a urcat pe podiumul celei de-a VI-a ediții - 47 minute în urmă
PS Părinte Iustin a săvârșit Paraclisul Maicii Domnului în Parohia Ortodoxă Săcălășeni - 1 oră în urmă
Opt absolvenți ai Academiei de Poliție și-au început cariera la ITPF Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Canicula oprește traficul greu în Maramureș. Mâine, 5 august, restricții între orele 12:00 și 20:00 - 4 ore în urmă
Atenție, șoferi! Restricții de circulație în zona podului Industriei din Baia Mare - 5 ore în urmă
„Arheologia gustului antic – O călătorie în bucătăria dacilor” la Muzeul Județean de Istorie și Arheologie Maramureș - 5 ore în urmă
Sportul românesc trăiește din casele de pariuri. Ce sume se învârt în fotbal - 7 ore în urmă
Joc în sat de Sfânta Maria: sărbătoare și tradiție la Șișești - 8 ore în urmă
„Dorul pâinii de acasă”: Trei zile de tradiții, meșteșuguri și gastronomie la Muzeul Satului Baia Mare - 8 ore în urmă
Ziua Națională a Maramureșului, sărbătorită pe 15 august la Mănăstirea Rohia și în centrul orașului Târgu Lăpuș - 8 ore în urmă
Sărbătorile Zăpezii au adus distracție maximă la Izvoare Resort
Pe 1 februarie 2026, Izvoare Resort din Maramureș a dat startul primului eveniment „Sărbătorile Zăpezii – Ediția 1”, o manifestare care își propune să devină o tradiție a distracției de iarnă pentru întreaga familie. Începând cu ora 14:00, iubitorii sezonului rece s-au adunat în stațiune pentru a petrece o zi plină de voie bună și activități recreative într-un cadru natural spectaculos.

Evenimentul a fost gândit pentru toate vârstele. Copiii s-au bucurat de un fun park cu obstacole și jocuri menite să-i țină în mișcare și să le aducă zâmbete largi. Atmosfera a fost întreținută de MC Aner și DJ Rhay, care au asigurat muzică și buna dispoziție pe tot parcursul zilei, creând un vibe de sărbătoare autentic de iarnă.

De la ora 16:00, scena a fost animată de Andrei Bănuță, invitat special al evenimentului, care i-a încântat pe participanți cu muzica sa, adăugând un plus de energie și emoție serii.

Momentul deosebit al serii a fost pregătit pentru final: un show de costume luminate pe muzică, urmat de coborârea pârtiei cu torțe de foc de către echipa Salvamont, un spectacol spectaculos care a încheiat evenimentul într-un mod memorabil, completând atmosfera magică a iernii la Izvoare Resort.

Intrarea la eveniment a fost liberă, iar organizatorii au dorit să transmită mesajul că distracția de iarnă este pentru toți cei care vor să petreacă timp frumos în natură, să se joace, să asculte muzică și să admire frumusețea sezonului alb.

„Sărbătorile Zăpezii” marchează astfel începutul sezonului de iarnă la Izvoare Resort, pregătind terenul pentru alte activități și surprize care vor transforma stațiunea într-un punct de referință pentru distracția de sezon în Maramureș.
Vasile Petrovan














