50 de familii nevoiașe din Protopopiatul Vișeu au avut o masă îmbelșugată de Paști prin intermediul proiectul filantropic “Masa bucuriei” - 7 minute în urmă
Gemenele folclorului maramureșean, Suzana și Daciana Vlad, își serbează ziua de naștere - 14 minute în urmă
A fost hramul Mănăstirii Habra din Groși - 32 minute în urmă
Tânăra Cristina Conț are nevoie în continuare de sprijinul semenilor; Care e starea sa - 12 ore în urmă
Clădire abandonată, găsită de Mihai Morar într-o zonă pitorească din Maramureș - 13 ore în urmă
7 mai 1986: Amintiri unice din Maramureș cu victoria Stelei București - 14 ore în urmă
PS Timotei Sătmăreanul a slujit în Parohia Ortodoxă Rozavlea în a treia zi de Paști - 14 ore în urmă
Cea de-a 30-a ediție a Festivalului Internațional de Artele Spectacolului ATELIER, se apropiei - 15 ore în urmă
Cum s-a sărbătorit Paștele în urmă cu 120 de ani, în Baia Mare - 16 ore în urmă
Hramul bisericii „Sfântul Apostol Toma” din Oarța de Sus - 16 ore în urmă
De Paști, program special de transport în comun
Astăzi și mâine, mijloacele de transport ale societății Urbis Baia Mare circulă după programul unei zile de sâmbătă. În ziua de Paști, autobuzele și troleibuzele vor ieși pe traseu conform unui program special, cu cinci curse pe zi, mai puțin pe linia 18, unde sunt programate patru curse. Pe 9 aprilie, programul de transport local va fi cel al unei zile de duminică, urmând ca de marți, 10aprilie să se reia circulația normală.
Programul special de Paști (8 aprilie)
LINIA 1
Plecări E.P.Săsar – 7:00; 9:00; 11:00; 13:00; 15:00.
Plecări Bif. Baraj – 7:40; 9,40; 11:40; 13:40; 15:40.
LINIA 3/11
Plecări URBIS – 6:40; 8:40; 10:40; 12:40; 14:40.
Plecări UNIC – 7:00; 9:00; 11:00; 13:00; 15:00.
LINIA 4
Plecări Dorna – 7:00; 9:00; 11:00; 13:00; 15:00.
Plecări Grănicerilor – 7:20; 9:20; 11:20; 13:20; 15:20.
LINIA 8
Plecări Dorna – 7:00; 9:00; 11:00; 13:00; 15:00.
Plecări Flotație Baia Sprie – 7:40; 9:40; 11:40; 13:40; 15:40.
LINIA 50 (Troleibuz)
Plecări URBIS – 7:00; 9:00; 11:00; 13:00; 15:00.
Plecări Gara CFR – 7:20; 9:20; 11:20; 13:20; 15:20.
LINIA 54 (Troleibuz)
Plecări Auchan – 8:00; 10:00; 12:00; 14:00; 15:00.
Plecări Piața Izvoare – 7:25; 8:25; 10:25; 12:25; 14:25
LINIA 18 (IMMUM-Firiza)
Plecări IMMUM – 8:00; 10:00; 12:00; 14:00.
Plecări Firiza – 8:30; 10:30; 12:30; 14:30.