Știința Explorări, înfrângere în trei seturi în fața campioanei - 6 ore în urmă
Locul 3 pentru echipa U13 de la Academia „Emeric Dembroschi” la Cupa Someșul - 7 ore în urmă
Cinci clasări pe podium pentru Fabrica de Campioni la etapa zonală de atletism - 8 ore în urmă
Yuliya Dumanska, despre partida cu Thuringer: „A fost un meci super greu, atât fizic, cât și psihic” - 9 ore în urmă
Concert Lupii lui Calancea în Baia Mare - 11 ore în urmă
Șase cadre didactice din Maramureș au participat la o mobilitate de formare în cadrul programului Erasmus+, în Italia - 12 ore în urmă
Acțiuni de informare și prevenire a cancerului în rândul seniorilor băimăreni - 12 ore în urmă
La Seini a avut loc Sesiunea Județeană de Studii și Comunicări Științifice a Profesorilor de Geografie, reunind cadre didactice din Maramureș și Satu Mare - 14 ore în urmă
Doi „zimbri” în lotul României pentru meciul cu Germania - 15 ore în urmă
Ploaie de goluri în amicalul CS Minaur – Academica Recea - 17 ore în urmă
Accident în Ruscova: Patru autoturisme avariate, o victimă
Duminică, 2 ianuarie, la ora 14.10, polițiștii din Vișeu de Sus au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe D.J. 187, în localitatea Ruscova.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un tânăr de 18 ani, din Vișeu de Sus, în timp ce conducea un autoturism, a intrat pe contrasens, a lovit un stâlp de beton aflat pe partea stânga a direcție sale se deplasare și de poarta de acces în curtea unui imobil, după care a fost proiectat în partea dreaptă, intrând în coliziune cu o autoutilitară, care se afla parcată regulamentar. Autoutilitara a fost parcată de un bărbat de 47 ani.
De asemenea, motorul autoturismului implicat în accident s-a desprins și a lovit un autoturism oprit în spatele autoutulitarei accidentate, fiind parcat regulamentar de către un bărbat de 32 ani.
Totodată, în accidentul rutier a mai fost implicat un autoturism condus dinspre Repedea înspre Ruscova, la volanul căruia a fost identificat un tânăr de 19 ani.
În urama impactului a rezultat vătămarea corporală a șoferului de 18 ani care a fost transportat cu o ambulanță la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale, fără a rămâne internat sub supraveghere medicală.
Toți conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest rezultatele fiind zero în toate cele patru cazuri.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.















