Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 7 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 8 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 9 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 9 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 10 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 11 ore în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 11 ore în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 12 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 12 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 12 ore în urmă
Intervenție a elicopterului SMURD în zona stației meteo Iezer: Turist din Iași, transportat de urgență la Spitalul Borșa (VIDEO ȘI FOTO)
O intervenție de salvare a avut loc duminică după-amiază în zona stației meteo Iezer din Munții Rodnei. Un turist în vârstă de 50 de ani din Iași a avut nevoie de transport medical la spital.
În fapt, bărbatul se afla în zonă încă de joi. Duminică, însă, i s-a făcut rău, acuzând dureri abdominale. Ca atare, a fost solicitată intervenția elicopterului SMURD. Echipajul medical l-a transportat la Spitalul de Recuperare Borșa. Pacientul nu a stat mult în unitatea medicală, el întorcându-se acasă, în Iași. Conform surselor noastre, va necesita o intervenție chirurgicală ca urmare a unor probleme de sănătate. Vezi Video AICI!
C.Ț.
Foto deschidere – public domain
Foto galerie interior – de la intervenție



















