Vacek – proză de Marian Ilea (XXIII) - 2 ore în urmă
Pădurile digitale: proiect inovator sau risipă de bani? - 3 ore în urmă
Taxă nouă -100 de lei pentru documentul care confirmă ora exactă a nașterii - 4 ore în urmă
Ați văzut-o? Tânără din Chechiș, dată dispărută - 4 ore în urmă
Peste 600 de spectatori la prima seară a Festivalului de Colinde „Deschide Ușa, Creștine” de la Fărcașa - 4 ore în urmă
Incendiu devastator în Mânău: o familie cu patru copii a rămas fără locuință înainte de Crăciun - 5 ore în urmă
Maramureș – Sania lui Moș Crăciun pe Valea Vaserului - 5 ore în urmă
Cvartetul de muzică bizantină al Colegiului „Dragoș Vodă” Sighetu Marmației, Premiul I la Festivalul de Datini și Obiceiuri de Iarnă „Cum e datina străbună” - 5 ore în urmă
Peste 2,5 milioane de lei pentru drumurile județene din Maramureș - 6 ore în urmă
„Crăciun în Satu de pe Deal”, ediția a II-a, a reunit la Muzeul Satului din Baia Mare mii de preșcolari și elevi - 7 ore în urmă
Petrova iese din carantină, însă la Vișeu de Jos aceasta va fi prelungită
Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș anunță că, având în vedere evoluția situației epidemiologice, nu va fi prelungită măsura de carantină zonală în localitatea Petrova.
Totodată au fost iniţiate, la nivel central, procedurile stabilite de legislaţia în vigoare pentru prelungirea măsurii de carantinare zonală a localităţii Vișeu de Jos, începând de duminică, 22 noiembrie, ora 12.00, pentru o perioadă de 14 zile.
















