Flykick Team Baia Mare, rezultate remarcabile la Oradea: 17 sportivi calificați la Campionatele Naționale care vor avea loc în iunie - 1 oră în urmă
CSS 2 Baia Mare, pe podium după etapa a treia a Campionatului Național de rugby 7s juniori 1 - 1 oră în urmă
Concertul de pricesne și muzică religioasă „Împreună în rugăciune și armonie” va avea loc la Seini - 2 ore în urmă
Amalia-Susana Tușa, studentă la 90 de ani - 2 ore în urmă
„Citim cu toate simțurile”, la Sighet - 3 ore în urmă
Restricții de circulație în Baia Mare pentru desfășurarea Raliului Maramureșului - 4 ore în urmă
Ziua Internațională a Poeziei, sărbătorită la Sighetu Marmației - 4 ore în urmă
Sportivii Școlii de Handbal Club Sportiv Fărcașa, rezultate remarcabile la Bistrița - 5 ore în urmă
Carla Marchiș a urcat pe prima treaptă a podiumului în cadrul concursului de șah clasic desfășurat la Bicaz - 5 ore în urmă
Echipa de juniori 4 a Academiei de Handbal Minaur s-a calificat la Turneul semifinal - 6 ore în urmă
Carambol în Baia Mare: Accident cu cinci mașini, cercetat de polițiști. Șoferul unui autoturism parcat a fost rănit (FOTO)
Cinci autoturisme au fost implicate luni, 19 octombrie, la orele după-amiezii, într-un carambol pe strada Iuliu Maniu din Baia Mare.
Luni, 19 octombrie, ora 17.05, polițiștii băimăreni au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 cu privire la producerea unui accident rutier produs la intersecția dintre strada Luptei cu strada Iuliu Maniu.
Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat faptul că cinci autovehicule prezentau avarii. Polițiștii au identificat două femei de 24 respectiv 44 de ani, ambele din Baia Mare, care se aflau la volanul a două dintre autoturismele implicate în accidentul rutier și un tânăr de 21 de ani, care se afla la volanul celui de-al treilea autoturism. Ultimele două autovehicule, erau parcate în momentul producerii evenimentului rutier, iar polițiștii au identificat la volanul unuia dintre ele un bărbat de 34 de ani din Târgu Lăpuș.
„În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a bărbatului de 34 de ani, care a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero în toate cazurile. Circulația a fost blocată aproximativ o oră și 30 de minute. Polițiștii continuă cercetările”, a declarat Ionela Cozma, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureș.
DirectMM.ro
Foto – Facebook



















