„Crăciunul Bucuriei- Solidaritate pentru copii”: generozitate și solidaritate pentru persoanele aflate în dificultate - 10 minute în urmă
Festivalul de Datini si Obiceiuri „Marmația” va avea loc și în acest an, la Sighetu Marmației - 28 minute în urmă
Juniorii 3 de la AH Minaur au jucat un meci cu părinții - 54 minute în urmă
Alertă pe traseele din Munții Gutâi: doi turiști salvați după întâlnirea cu doi pui de urs - 56 minute în urmă
Tractoare la Bruxelles și negocieri în culise: miza uriașă a acordului UE–Mercosur - 2 ore în urmă
Este posibil astăzi Umanismul? (foileton 4) - 3 ore în urmă
În Urmeniș se organizează concertul „Noi umblăm și colindăm” - 3 ore în urmă
Suporterii naționalei au votat Golul Anului 2025 - 3 ore în urmă
Mircea Coșea, economist și profesor de renume, a murit la 83 de ani - 4 ore în urmă
Colindători în uniformă - 5 ore în urmă
Acţiune pentru creşterea gradului de disciplină în trafic
Marți, poliţişti din Fărcaşa au desfăşurat o acţiune rutieră pentru creşterea gradului de disciplină în trafic pe raza zonei de competenţă.
În cadrul activităţilor desfăşurate poliţiştii au legitimat 18 persoane, iar în urma neregulilor constatate au fost aplicate șapte amenzi, în valoare totală de peste 4.000 de lei.
Ca măsură complementară, poliţiştii au dispus măsura reţinerii a două certificate de înmatriculare şi a unui permis de conducere.
















