Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 11 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 11 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 12 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 12 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 12 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 12 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 13 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 13 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 13 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 14 ore în urmă
Un tânăr maramureșean a căzut în miez de noapte cu autoturismul în apă de pe un pod, de la o înălțime de trei metri
Azi-noapte, la ora 00:30, poliţiştii din Târgu Lăpuș au fost sesizaţi cu privire la producerea unui accident rutier pe DJ 171 E, pe raza localităţii Dumbrava.
Poliţiştii ajunşi la faţa locului au constatat că un tânăr de 25 de ani din Cupşeni, din cauza neadaptării vitezei la condiţiile de drum în curbă deosebit de periculoasă la stânga şi pe fondul consumului de alcool, a pierdut controlul direcţiei, a părăsit partea carosabilă şi a căzut de pe un pod, de la o înălţime de trei m, în apă, unde s-a răstoarnat pe plafon.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a unui pasager din autoturism, un bărbat de 30 de ani, din Cupșeni. Acesta a fost transportat de la spital pentru îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, valoarea testului fiind de 0,34 mg/l alcool pur în aerul expirat. Urmează a-i fi prelevate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.















