Prognoza meteo Maramureș – 8 decembrie 2025 - 2 minute în urmă
S-a sărbătorit hramul Mănăstirii Baia Borșa - 4 ore în urmă
Amintirile care se întorc doar seara - 5 ore în urmă
„Muzica este stilul meu de viață” – Adina Dunca, un munte de talent confirmat de premii excepționale - 6 ore în urmă
7 decembrie – ziua în care România a pierdut moștenirea lui Brâncuși - 7 ore în urmă
Concertul solemn de colinde „Domnul pe Pământ”, de la Catedrala Episcopală din Baia Mare, ajunge la cea de-a XXI-a ediție - 8 ore în urmă
Rezultate foarte bune pentru CSM Baia Mare la Cupa României Fitness Challenge – cadeți - 8 ore în urmă
Inițiativă rară a Penitenciarului Baia Mare – deținuți la masă cu familiile lor, în afara unității - 8 ore în urmă
Un eveniment de rezonanță internațională la Academia Română, Filiala Cluj-Napoca - 9 ore în urmă
Viktor Orbán se pregătește pentru „lumea de după război” - 11 ore în urmă
Un altfel de gol de portar: înscris – nu primit – de la peste 70 de metri (VIDEO)
Un gol de să te freci la ochi, nu alta, a înscris în weekend portarul Juan Carlos, al formației Lugo, din liga a doua spaniolă, în meciul cu Sporting Gijon, pe care echipa sa l-a câștigat cu 3-1. Carlos l-a văzut ieșit binișor din poartă pe portarul advers, așa încât a trântit un șut de pe la vreo 70 de metri, de a trebuit ca omologulsău să scoată mingea din poartă.
Dat fiind că tot era ziua lui, goalkeeper-ul cu nume de sânge albastru (cel al fostului rege al Spaniei, Juan Carlos), și-a făcut un cadou de toată isprava.















