„Antrenorul” și „papagalii” - 2 ore în urmă
Alexandru Mătieș, tânărul din Maramureș care aduce gustul Italiei în pastele românești - 4 ore în urmă
Înfrângere pentru CSM Sighet în primul amical al anului - 4 ore în urmă
UBB – pe locul 1 în țară și pe 13 în Europa de Est, conform QS Ranking 2026 - 6 ore în urmă
Traian Băsescu a câștigat în instanță banii pierduți după scandalul „Petrov” - 7 ore în urmă
Clubul de carte pentru adulți revine cu o nouă ediție, dedicată romanului „Cerul de sub noi”, la Cărturești Baia Mare - 7 ore în urmă
Mănăstirea Moisei se pregătește de hramul de iarnă - 7 ore în urmă
Hidroelectrica s-a asociat cu gigantul francez EDF pentru realizarea hidrocentralei Tarnița - 7 ore în urmă
Victimele Holocaustului au fost comemorate de către elevii Colegiului Național „Dragoș Vodă” Sighetu Marmației - 8 ore în urmă
Trimis în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă după ce și-a bătut soția - 8 ore în urmă
Trei jucători de fotbal ai ACS Gloria Tăuții Măgherăuș, la antrenamentele unor echipe consacrate din Liga 3
Veste bună pentru tinerii sportivi de viitor ai ACS Gloria Tăuții Măgherăuș. Aceștia sunt, în această perioadă, chemați la echipe de seniori, la antrenamente.
Oficialii ACS Gloria Tăuții Măgherăuș au motive de bucurie la început de an. Componenții generației 2006-2007 a clubului atrag atenția echipelor de seniori din Liga 3!
După parcursul foarte bun pe care tinerii clubului din Tăuții Măgherăuș l-au avut în ultimii ani, iată că vine și rezultatul muncii depuse de acesti băieți, aceștia fiind în vizorul unor echipe de seniori.
Astfel, jucatorii Mărieș Răzvan și Gherasim Nicolas vor participa timp de o săptămână la antenamentele echipei ACS Târgu Mureș 1898 – MSE 1898 (Liga 3 – Seria 9), în timp ce Topan Raul se antrenează cu CS Sănătatea Servicii Publice (Liga 3 – Seria 10). Multe performanțe le dorim!
C.Ț.















