Medalii obținute de sportivii de la ACS Atheltic Târgu Lăpuș în Cluj-Napoca

Weekendul anterior, în Cluj-Napca, a avut loc concursul de alergare Halcyon Făget Winter Trail 2024.

La competiție au participat și sportivi de la ACS Atheltic Târgu Lăpuș, care s-au întors acasă cu rezultate bune, dar și cu medalii.

Concursul a fost primul din 2024, în condiții de iarnă, zăpadă – ghețuș, teren variat, participare numeroasă pe poteci – 128 persoane la feminin, 191 persoane la masculin.

Ca atare, la proba de 8 km, Nicoleta Sasu, multiplă campioană la diverse concursuri naționale și internaționale, a obținut locul 3 la Open F și locul 2 la categoria 35-44 ani. La aceeași probă, Klara Rozembaum s-a clasat pe locul 45 la Open F și locul 15 la categoria 35-44 ani. Și tot la aceeași probă, Artur Mikloș a obținut locul 5 la Open M și locul 1 la categoria de vârstă 35-44 ani. Felicitări tuturor pentru prestații!