Lavinia Goste și Marius Zorilă organizează în Baia Mare evenimentul „Autentic Românesc”, pentru a încununa cei 30 de ani de activitate artistică - 7 ore în urmă
Rezultate remarcabile obținute de elevii Școlii Gimnaziale ”Nicolae Iorga” Baia Mare, la… ”Gheorghe Șincai” - 7 ore în urmă
„Balul coșercilor” va avea loc la Coaș în a doua zi de Paști - 9 ore în urmă
Intrăm în Săptămâna Patimilor; Care este semnificația fiecărei zile - 9 ore în urmă
Consultații gratuite pentru bacalaureat, oferite la matematică, în municipiul Baia Mare - 10 ore în urmă
Peste 30.500 de pachete cu țigări au fost găsite în urma a 16 percheziții domiciliare efectuate în Maramureș - 12 ore în urmă
Biserica Ortodoxă Ucraineană Sighetu Marmației a găzduit cea de-a VIII-a ediție a Concertului de pricesne închinate Patimilor Domnului - 13 ore în urmă
Sighetu Marmației, loc de baraj pentru promovare - 13 ore în urmă
Simbolistica ramurilor de salcie de la Florii - 14 ore în urmă
Zeci de cadre didactice au participat la atelierele organizate în cadrul proiectului interjudețean „Tezaurul strămoșilor noștri – oameni, locuri, tradiții și obiceiuri” - 14 ore în urmă
Academia Alpha MMA la bilanț: 165 de medalii obținute în acest an și un loc 3 Mondial MuayThai
Luni, 18 decembrie, în incinta ALPHA Mixed Martial Arts Academy Baia Mare a avut loc “Gala Campionilor Alpha 2024”. În cadrul acesteia au fost premiați sportivii care au obținut rezultatele remarcabile în acest an.
În total au fost obținute 165 de medalii – 122 de aur și 43 de argint – un loc 3 Mondial MuayThai, luptători profesioniști în Main Cardul Dynamite Fighting Show, UFT – Ultimate Fighting Tournament, Colosseum Tournament.
Astfel, s-a întocmit următorul clasament:
MMA
- Locul 1 – Sorin Terec
- Locul 2 – Matei Florișteanu
- Locul 3 – Robert Boldijar
KICKBOX
Copii
- Locul 1 – David Chete
- Locul 2 – Erik Pop Veress
- Locul 3 – Luca Coardoș
Juniori
- Locul 1 – Rareș Bertici
- Locul 2 – Florin Petrovan
- Locul 3 – Ricardo Filip
Avansați
- Locul 1 – Laurențiu Fatiol
- Locul 2 – Kevin Tunyogi
- Locul 3 – Florin Orzac
MUAYTHAI
Juniori
- Locul 1 – Daria Roma
- Locul 2 – Dominic Dragan
- Locul 3 – Sebastian Trifan
Avansați
- Locul 1 – Andrei Boer
- Locul 2 – Antuza Rusu
- Locul 3 – Alex Dragan
Felicitări tuturor!
L.C.H.