Victorie la scor de set de tenis pentru CS Minaur în al doilea amical al anului - 41 minute în urmă
Vișeu de Sus, repere istorice și atestări documentare - 2 ore în urmă
Știința Explorări, la al 12-lea eșec din campionat - 2 ore în urmă
Spaimă și multe întrebări pe Aeroportul Internațional Maramureș - 4 ore în urmă
Performanțe remarcabile pentru sportivii Academiei de Șah Maramureș la Campionatul Național Școlar „Elisabeta Polihroniade” - 4 ore în urmă
Echipa de robotică sigheteană Tech-X a strălucit la „Meet The Techs” Satu Mare: strategie, pasiune și rezultate remarcabile - 4 ore în urmă
Antrenorul Minaurului, Joao Florencio, după înfrângerea cu Bistrița: „Am avut prea multe jucătoare bune cu probleme medicale” - 5 ore în urmă
Întâmpinarea Domnului – tradiții creștine și obiceiuri populare - 5 ore în urmă
2 februarie 1952 – S-a născut poetul Mircea Petean - 5 ore în urmă
Avertizare importantă de la Salvamont – atenție sporită în Munții Gutâi! - 5 ore în urmă
Acum a devenit oficial: Curse din Maramureș chiar către Varna începând cu vara viitoare! Cine va opera plus în ce zi, vezi anunțul oficial!
Acum a devenit oficial: Curse din Maramureș chiar către Varna începând cu vara viitoare! Cine va opera plus în ce zi, vezi anunțul oficial!
Compania TAROM va opera în sezonul estival al anului 2022 zboruri charter din trei orașe românești spre Varna (Bulgaria), arată site-ul de specialitate boardingpass.ro.
Agenția de turism Paralela 45 organizează zboruri charter din Baia Mare, Cluj Napoca și Timișoara spre Varna în sezonul de vară al anului 2022. Potrivit site-ului agenției, TAROM va opera zboruri charter din cele trei orașe românești spre Varna în perioada 15 iunie – 22 septembrie 2022.
Ruta Baia Mare – Varna va fi operată în fiecare zi de joi, în timp ce zborurile dintre Timișoara și Varna vor fi operate în zilele de miercuri. Spre deosebire de cele două rute, ruta Cluj Napoca spre Varna va fi operată cu o frecvență de două zboruri pe săptămână, în fiecare miercuri și joi. Din păcate biletele de avion pe aceste zboruri charter se vând doar la pachet care include cazare și transfer. În prezent nicio companie aeriană nu operează sau și-a anunțat intenția de a opera zboruri comerciale regulate din România spre Varna (Bulgaria), mai arată boardingpass.ro.
C.Ț.















