Autoutilitară care transporta ilegal lemne, indisponibilizată - 7 ore în urmă
Știința Explorări, învinsă de Corona Brașov de două ori în trei zile - 7 ore în urmă
Din cei doi judecători, fiecare are o părere diferită despre legalitatea probelor în procesul lui Călin Georgescu - 8 ore în urmă
Doliu în rândul pompierilor maramureșeni - 8 ore în urmă
O nouă emisiune de titluri de stat Fidelis, cu dobânzi de până la 7,25% - 8 ore în urmă
Ce trebuie să știi despre endometrioză? - 9 ore în urmă
Cristian Chivu: un român, o flacără și un moment de mândrie - 9 ore în urmă
Maramureșul, repartizat în Regiunea 6 în competiția pentru fete Selecționata Regiunilor, organizată de FRH - 10 ore în urmă
Ziua Mondială fără Telefon Mobil, marcată de elevii băimăreni la Biblioteca Județeană - 11 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Nevoile reale ale adolescentului și felul în care relația cu părintele le poate susține - 11 ore în urmă
Workshop de linogravură la Școala Populară de Artă Baia Mare
În 25 ianuarie, în cadrul parteneriatului între Școala Populară de Artă Baia Mare și Școala de Arte Satu Mare, a avut loc un workshop de linogravură.
Cursanții Școlii de Arte Satu Mare, alături de prof. Cristina Busuioc, au fost găzduiți de prof. Postumia Rus în atelierul de Arte Plastice de la Școala Populară de Artă Baia Mare, pentru a participa la o serie de demonstrații în tehnica de multiplicare grafică, linogravura.
Urmărind cu mare entuziasm explicațiile oferite de Postumia, cursanții au realizat cu succes gravuri monocromatice și policrome pe tema „Ecouri din trecut”.
„Îi așteptăm cu drag la viitoare întâlniri creative!”, se precizează pe pagina Școlii din Baia Mare.
















