Ziua Drapelului Național va fi marcată și în Baia Mare - 13 secunde în urmă
Clubul de dans sportiv „Shall We Dance” Baia Mare a încheiat sezonul competițional cu succes: Perechea Luca Aluaș-Hannah Gomboș a urcat pe podiumul internațional, în Austria - 11 minute în urmă
„Hai la roate că se poate”: Serbare câmpenească organizată la Preluca Nouă - 13 minute în urmă
Proiectul „Educație prin Sport” continuă și în localitățile Bogdan Vodă și Călinești - 43 minute în urmă
„Noi”, o poveste adevărată despre autism, credință și puterea de a merge mai departe - 52 minute în urmă
Maramureșenii Diana Iluț și Daniel Pop reprezintă România la un seminar internațional de turism cultural organizat la Beijing - 5 ore în urmă
Maramureșul sub cod portocaliu de caniculă - 5 ore în urmă
Concert de operă la Muzeul Județean de Mineralogie ,,Victor Gorduza” Baia Mare - 6 ore în urmă
Campanie de dezinsecție în Baia Sprie - 6 ore în urmă
Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, invitat special la Sărbătoarea Sânpetrului de la Rebra - 7 ore în urmă
„Un singur dar”: Paula Seling și Vlad Miriță au lansat un frumos cântec de Crăciun, orchestrația melodiei purtând semnătura unui băimărean
La începutul acestei luni, Paula Seling și Vlad Miriță au lansat un frumos cântec de Crăciun. Acesta se intitulează „Un singur dar”.
Este compus de Vlad Miriță, pe versurile Ligiei Șuteu. Orchestrația melodiei poartă semnătura băimăreanului Călin Ionce. Videoclipul este și el foarte frumos, îi prezintă pe cei doi interpreți într-un decor de basm.
„Azi am lansat un proiect de suflet împreună cu fratele Vlad Miriță, o piesa scrisă chiar de el pe versurile minunatei Șuteu Claudia Ligia și orchestrată de bunul meu prieten, Călin Ionce. Să o cântați cu noi, să o simțiți, să vă lăsați purtați prin locuri de basm. E minunată. Bravo, Vlad!”, a scris Paula Seling.
O voce inconfundabilă, o artistă completă cu 18 albume lansate și 20 de ani de carieră, Paula Seling este cu siguranță o figură emblematică a muzicii în România. Vlad Miriță este unul dintre cei mai cunoscuți tenori români, informează infomusic.ro.
















1 Comentariu în această postare
Preda Nicolae
O artistă cu glas de înger!
Am avut bucuria să o ascult în concertul din 10 dec. 2021 în comuna Marga, Caraș Severin unde a concertat împreună cu moroșenii ei, corul din Finteusul Mare!