Piața jocurilor online în 2026: principalele tendințe observate la nivel european - 5 ore în urmă
Vacanță cu mașina în Grecia? Ce trebuie să știți despre noile amenzi și reguli din 2026 - 8 ore în urmă
„Fabrica de eminescieni” și-a deschis porțile pentru elevii din Baia Mare - 8 ore în urmă
Charlie Ottley pregătește un nou film de promovare a Maramureșului - 10 ore în urmă
Tradiție și cultură la Zbor Hub Baia Mare: tinerii sunt invitați la atelierul „Ie românească: Motive tradiționale” - 10 ore în urmă
Minoră dispărută din Baia Sprie. Poliția solicită sprijinul populației - 10 ore în urmă
Clopoțelul a sunat din nou pentru absolvenții promoției 2016 ai Colegiului Economic „Nicolae Titulescu” Baia Mare - 10 ore în urmă
Succes răsunător pentru proiectul INTO THE MAP organizat de Interact Baia Mare și CS MRD Baia Mare - 11 ore în urmă
În această duminică: PS Iustin va sfinți altarul de vară și sala socială „Sfântul Stelian” din Parohia Făurești - 11 ore în urmă
Diplomă de excelență și proiecte editoriale la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 14 ore în urmă
Tinerii din Dumbrăvița, coordonați de pr. Bogdan Ciocotișan, au participat la masa rotundă cu tema „Istorie, identitate și cultură locală în Parohia Ortodoxă Dumbrăvița în ultimii 100 de ani”
Activitățile din cadrul Proiectului Catehetic „Moștenitorii credinței ortodoxe strămoșești din Dumbrăvița Maramureșului” continuă.
Ieri, 1 aprilie, tinerii coordonați de pr. Bogdan Ciocotișan au participat la masa rotundă cu tema „Istorie, identitate și cultură locală în Parohia Ortodoxă Dumbrăvița în ultimii 100 de ani (1925-2025)”.
Invitat special a fost Ștefan Mihali, scriitor și cercetător din Dumbrăvița, autor al mai multor cărți de istorie locală.
Cu siguranță a fost o întâlnire frumoasă, interesantă, iar tinerii au aflat informații prețioase!

Citește și















