Prim-ministrul bulgar, Rosen Jeliazkov, a demisionat după revolta publică împotriva taxelor și corupției - 30 minute în urmă
Povestea lui Lucian Mihalache și a sanctuarului Megafauna - 57 minute în urmă
O altfel de ședință cu părinții, la Suciu de Sus - 1 oră în urmă
Pavel Bartoș a încântat cu prezența publicul băimărean, în cadrul premierei filmului „Crăciun cu Ramon” - 2 ore în urmă
Sute de noi dosare aprobate de AFM în cadrul Programului Rabla pentru persoane fizice - 2 ore în urmă
Atenție, șoferi! Ceață densă în zona depresionară a Maramureșului - 2 ore în urmă
Vizita cadrelor militare la Centrul Eparhial - 3 ore în urmă
Caravana Atelierelor la Școala „Nichita Stănescu” din Baia Mare – micuții au realizat decorațiuni specifice acestei perioade - 3 ore în urmă
„Chimia din farfurie”: Conferință națională cu prof. univ. dr. Dan Cristian Vodnar în fața a peste 250 de elevi - 3 ore în urmă
Conferință controversată la Curtea de Apel București – între apărare și mărturia unui magistrat - 3 ore în urmă
Prefectul, la audiențe în Sighet
Vineri, 23 august, între orele 10.00 și 12.00, în Sighetu Marmației, prefectul Vasile Moldovan va organiza prima sesiune de audiențe acordate în teritoriu. Aceasta se va desfășura în locația de pe strada Alexandru Ivasiuc, nr. 17.
”Pentru a veni în sprijinul cetățenilor din Maramureșul Istoric și pentru a evita cheltuielile și deplasarea în municipiul reședință de județ a locuitorilor domiciliați la distanță, respectiv de a proceda la rezolvarea problemelor, am decis și am stabilit un program de audiență lunar – în prima și a treia zi de vineri – în Sighetu Marmației”, precizează prefectul Vasile Moldovan.
Înscrierea cetățenilor pentru audiențe la sediul din Sighetu Marmației se poate face la numărul de telefon 0262 214 026, la adresa de email prefect@prefecturamaramures.ro sau prin programare/înscriere online pe pagina mm.prefectura.mai.gov.ro, la secțiunea contact (se completează formularul din secțiunea ”Contact”).
Foto: arhivă
















