Sarah Mullally, femeia care conduce Biserica Angliei - 33 minute în urmă
Mâine începe mini-stagiunea ‘Maramureș în Armonii Clasice’ cu un concert de excepție - 42 minute în urmă
Tradițiile maramureșene ajung în prim-plan european printr-un nou parteneriat cultural - 57 minute în urmă
Câinii de serviciu ai ITPF Sighet, parteneri de nădejde la frontieră - 2 ore în urmă
„Rânduiala Paștelui în satul maramureșean”: Expoziție și ateliere demonstrative la Complexul Muzeal Arad - 4 ore în urmă
Început cu stângul al naționalei U19 în turneul de calificare la Campionatul European - 4 ore în urmă
Un caz cutremurător care zguduie Spania - 4 ore în urmă
Încep lucrările de reabilitare a străzii Xenopol din Sighetu Marmației - 4 ore în urmă
Aurel Tămaș, reacție dură după comentariile negative despre naționala României: „Să vă fie rușine” - 4 ore în urmă
Un ultim pas spre Final Four-ul Cupei României pentru fetele de la CS Minaur - 6 ore în urmă
Încep lucrările pentru restul de executat la noul sediu al Primăriei Fărcașa
În perioada următoare, în Fărcașa vor reîncepe lucrările pentru finalizarea noului sediu al primăriei. În 29 ianuarie a fost semnat contractul din cadrul proiectului ”Construire sediu primărie Fărcașa – rest de executat”, având o valoare de 3.472.047,62 lei si o durata de execuție de 14 luni. Noul sediu este format din parter și două etaje și va avea birouri pentru funcţionari, săli de şedinţe, multifuncţionale, dar şi un spaţiu pentru arhivă.
„Această sumă include toate lucrările rămase de executat pentru ca noul sediu să fie funcţional. Proiectul este finanțat în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală, subprogramul – Modernizarea satului românesc, domeniul specific: realizare/extindere/ reabilitare/modernizare a sediilor instituțiilor publice ale autorității administrației publice locale, precum și a instituțiilor publice din subordinea acestora. Actualmente clădirea este ridicată «la roșu», totul fiind făcut din fonduri proprii. Nu am insistat până acum pentru finalizarea lucrărilor, deoarece aveam multe alte proiecte mult mai importante de făcut” – a precizat primarul Ioan Stegeran.















