În Satu Nou de Jos se va construi Centrul de Îngrijiri Paliative „Sf. Pantelimon” - 20 minute în urmă
Starea drumurilor în Maramureș. Pietre căzute pe carosabil în Pasul Gutâi - 27 minute în urmă
Șezătoare săptămânală la Biblioteca Orășenească Borșa - 31 minute în urmă
Un Centru Respiro se va înființa în comuna Recea - 58 minute în urmă
Amicalul CS Minaur – CSM Sighet a fost anulat - 1 oră în urmă
Punte între lumi și inimi - 2 ore în urmă
4 februarie, s-a născut artistul Traian Hrișcă - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, miercuri 4 februarie 2026 - 3 ore în urmă
CS Minaur, meci acasă cu Rapid – o restanță din etapa a 11-a - 14 ore în urmă
S-a decis redeschiderea traficului rutier și pietonal pe podul de pe DJ 188, din Vișeu de Jos, dar cu unele restricții - 16 ore în urmă
Curs despre sănătatea menstruală pentru fetele și femeile din comunitățile vulnerabile
Fetele și femeile din comunitatea Pirita din Baia Mare au luat parte luni, 4 august, la un curs dedicat sănătății menstruale, susținut de reprezentantele Asociației Pe Stop.
Toată informația fost foarte bine explicată, iar metodele practice și atmosfera caldă au ajutat participantele să depășească rușinea de a vorbi despre acest subiect, de obicei, tabu în comunitate.
Fetele și femeile au nevoie de sprijin pentru o viață mai sigură și mai sănătoasă. În acest context, datorită colaborării Asociației Pirita Children cu Asociația Pe Stop, 50 de fete și femei vor fi sprijinite lunar timp de un an cu absorbante.


Larisa Viragh













