Share
Atelier de IT la Centrul de Zi de Recuperare Esperando din Baia Mare

Atelier de IT la Centrul de Zi de Recuperare Esperando din Baia Mare

În cadrul proiectului “Pași spre autonomie”, la Centrul de Zi de Recuperare Esperando din Baia Mare a avut loc primul atelier IT, conceput pentru a oferi persoanelor cu dizabilități mai multă independență digitală, mai multe șanse și mai multă încredere în sine.

La atelier au participat tinerii cu nevoi speciale de la Centrul de Zi de Recuperare Esperando și de la Centrul de Zi pentru Persoane Adulte cu Dizabilități – Griviței. Tinerii cu nevoi speciale, sub atenta îndrumare a coordonatorilor, au aprofundat modul de utilizare a calculatorului, astfel încât să obțină progrese în educație și recuperare.

Toate activitățile sunt adaptate nevoilor fiecărui participant în parte. Acest proiect este derulat cu sprijinul Consiliului Județean Maramureș.

Larisa Viragh


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.





Lasă un comentariu