Sunteți invitați la Stremț unde va avea loc manifestarea cultural-tradițională codrenească „Nunta lui Ion cu Ana” - 7 ore în urmă
Victorie uriașă pentru Sorana Cîrstea la Roma! Românca a eliminat liderul mondial Aryna Sabalenka - 9 ore în urmă
Ioan Isaiu, artistul care a cucerit publicul în teatru și televiziune s-a stins la 56 de ani - 10 ore în urmă
Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare a găzduit lansarea cărții „Industria românească și mobilitatea (inter)urbană. Studiu de caz SC ASTRA VAGOANE CĂLĂTORI ARAD SA” - 11 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Hristos și femeia de la fântână – meditație la Duminica Samarinencei - 13 ore în urmă
„Cupa Rezervistului la Crap” – competiție reușită la Balta Ardusat - 13 ore în urmă
Salvamont Maramureș angajează trei salvatori montani - 14 ore în urmă
Gravimetrul – proză de Marian Ilea (XII) - 16 ore în urmă
De Ziua Europei, Baia Mare lansează primul ghid bilingv pentru cetățenii non-UE - 17 ore în urmă
Echipa feminină de tenis de masă a României scrie istorie la Campionatul Mondial - 17 ore în urmă
Șase sportivi seniori din Maramureș vor participa la Campionatul Mondial de Atletism din Polonia
În perioada 26 martie – 1 aprilie, la Torun, în Polonia se va desfășura o nouă ediție a Campionatului Mondial de Atletism în Sală, categoria masters.
Competiția la care și-au anunțat participarea peste 4.000 de atleți de pe toate continentele e inclusă în calendarul Federației Române de Atletism pe anul 2023.
Țara noastră va fi reprezentată la această competiție de șase maramureșeni – Iosif Hecko (decanul de vârstă al echipei), Carol Farcaș, Monica Hordo, Maria Șter, Nicoleta Sasu, Artur Miklos.
Le dorim mult succes!















