Rezultate frumoase pentru Clubul Sportiv Școlar 2 Baia Mare la Festivalul de Gimnastică Ritmică

La finalul săptămânii trecute la Sfântu-Gheorghe s-au desfășurat două competiții: Campionatul Național de ansambluri și Festivalul Național de gimnastică ritmică.

La ambele, sportivele CSS 2 Baia Mare au obținut rezultate meritorii. Ba la Festival, chiar s-au obținut clasări pe podium. Acestă acțiune a fost realizată cu sprijinul financiar al Consiliului Județean Maramureș.

Rezultatele obținute:
Campionatul Național de ansambluri:
-Junioare IV fără-obiect- locul 8(ȘpanEma, Crișan Alessia, Mureșan Iasmina, Petrușca Ingrid, Lădar Raisa, Minciuna Alexandra)
-Junioare III fără-obiect- locul 7(Coste Maya, Moș Mara, Blaga Iris, Minciuna Alexandra, Petrușca Ingrid)
-Junioare II cercuri- locul 5(Petric Olivia, Borcuti Oana, Trufan Alessia, Coste Maya, Man Karolina).