Share
Performanță cu suflet: Ionuț Blaga a alergat la Maratonul Maramureșului pentru pacienții oncologici

Performanță cu suflet: Ionuț Blaga a alergat la Maratonul Maramureșului pentru pacienții oncologici

Ieri, 13 iunie, Asociația Oameni Buni din Baia Mare a fost reprezentată la Maratonul Maramureșului de către Ionuț Blaga, care a participat în semn de respect și susținere pentru sora lui care a trecut printr-un diagnostic oncologic, precum și pentru toți beneficiarii asociației.

Acesta a alergat pe o distanță de 13 km cu 580 m diferență de nivel. Traseul parcurs a început din Parcul „Regina Maria” Baia Mare și s-a încheiat la Barajul Firiza, Ionuț cucerind medalia de aur la categoria de vârstă și locul 4 la Open.

„Când alergi pentru cineva drag, când porți în suflet poveștile celor care au trecut prin încercări grele, fiecare kilometru capătă un alt sens.

Îți mulțumim, Ionuț, pentru că ai ales să reprezinți comunitatea Oameni Buni și pentru că ai dus mai departe mesajul nostru: să trăim clipa, să prețuim viața și să nu renunțăm niciodată la speranță.

Felicitări pentru performanță! Felicitări pentru sufletul cu care ai alergat! Suntem mândri de tine!”, a transmis colectivul Asociației Oameni Buni.

Prin participarea la maraton, Ionuț a devenit un exemplu de solidaritate, oferind speranță și încredere într-un viitor mai bun. Îl felicităm pentru premiile obținute, dar mai ales pentru gestul de suflet pe care l-a făcut!

Larisa Viragh


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.







Lasă un comentariu