Olimpiada Națională a Sportului Școlar la Fotbal: „Alexandru Ioan Cuza”, campioană în Baia Mare

Recent a avut loc etapa municipală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la Fotbal sau Cupa Tymbark Junior.

La categoria Under 12 Fete au participat patru școli, Alexandru Ioan Cuza, Alexandru Ivasiuc, nr. 18, respectiv Simion Bărnuțiu.

Cu trei victorii în trei meciuri, echipa Școlii ”Alexandru Ioan Cuza” (profesor Adrian Șuta) și-a adjudecat locul 1, câștigând, astfel, titlul de campioană municipală. Pe locul 2 s-a clasat Școala ”Alexandru Ivasiuc” (profesor Marius Bledea) s-a clasat pe locul 2. Ambele echipe merg mai departe în faza pe județ.

Pe locul 3 s-a clasat Școala nr. 18 (profesor Octavian Dragomir), iar pe locul 4 Școala ”Simion Bărnuțiu” (profesori, Vlad Pop și Cristian Porumb). Totodată,  Anamaria Crăciunaș (Școala ”Alexandru Ioan Cuza”) a primit titlul de cea mai bună jucătoare și de golgeter al etapei municipale, cu 11 reușite, conform informațiilor furnizate de profesorul Octavian Dragomir.