Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 7 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 8 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 9 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 9 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 10 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 11 ore în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 11 ore în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 12 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 12 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 13 ore în urmă
Meteo 14 zile Estimări: Vremea în aria județului Maramureș tot se va menține apropiată de mediile multianuale! Iată statistica specială în vigoare!
Meteo 14 zile Estimări: Vremea în aria județului Maramureș tot se va menține apropiată de mediile multianuale! Iată statistica specială în vigoare!
Luna martie este prin excelență una a extremelor meteorologice, iar 2023 pare să fie în același trend cu mediile multianuale, în sensul în care vom avea acele săriri termice de la plus la minus, într-o mirobolantă veselie termică.
Acum
În 20 martie vom avea maxime de la 7-9-13-14 grade și cer de la variabil la mai mult senin. Doar că treptat va crește nebulozitatea. Minimele vor fi de la 1-2-3-4 grade. În 21 martie, valorile termice rămân în același ecart, cu diferența că vom avea cer de la variabil la mai mult noros și câteva ploi răzlețe slabe cantitativ.
Viitorul
În 22 martie vom avea tot maxime de la 7-9-13-14 grade și minime de la 1-2-3-4 grade. Cerul se va menține de la variabil la mai mult noros. În 23 martie, va fi ceva similar, cu posibilitatea unei creșteri ale valorilor termice, dar doar pe timpul zilei. În 24-27 martie valorile termice se vor menține similare și vom avea episoade cu averse preponderent sub formă de ploaie, iar asta chiar și la mari altitudini. Semn că e primăvară deja în Maramureș. Vom reveni cu estimările ANM!
C.Ț.
















