Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 2 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 2 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 2 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 3 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 3 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 3 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 4 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 4 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 4 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 4 ore în urmă
Întreprindem împreună, plantăm împreună (GALERIE FOTO)
Asociația Întreprinzătorilor Maramureș (AIM) are incluse în planurile sale anuale și activități de plantare de copaci în vederea sprijinirii regenerării pădurii. În această primăvară,acțiunea a demarat vineri, 19 aprilie, când s-au plantat 600 de puieți de brad și molid pe Pășunea Șeituri, zonă administrată de cantonul Crivei – Blidari al Ocolului Silvic Municipal Baia Mare. Au participat 68 de reprezentanți ai companiilor din cadrul AIM – responsabilă de eveniment fiind Daniela Stamatoiu (AD Cont SRL) – și șapte ai Ocolului Silvic Municipal Baia Mare.
”Considerăm că dezvoltarea județului nostru, la care ne-am angajat să contribuim, nu poate fi făcută fără natură și, cu atât mai puțin, în detrimentul naturii, iar de aceasta vom ține cont în cadrul oricărei inițiative investiționale girate de AIM” – au subliniat reprezentanții întreprinzătorilor maramureșeni. ”Îi încurajăm pe toți doritorii să preia exemplul AIM, pentru îmbunătățirea calității mediului înconjurător și, implicit, a vieții oamenilor” – a îndemnat Lia Leșan, de la Ocolul Silvic Municipal Baia Mare
Foto: Roland Studio


















