Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 23 minute în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 24 minute în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 30 minute în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 42 minute în urmă
Proiect cultural dedicat tinerilor, finalizat cu succes la Târgu Lăpuș - 1 oră în urmă
Casa Memorială „Stan Ioan Pătraș” din Săpânța intră în reabilitare - 1 oră în urmă
La Călinești va avea loc ediția a XI-a a Sărbătorii Rădăcinilor Străbune - 2 ore în urmă
Tabăra de vară ArtReCreativ: creativitate, imaginație și descoperire la Muzeul Județean de Artă «Centrul Artistic Baia Mare» - 2 ore în urmă
Conferință despre inteligența emoțională și concurs de costume populare la Vișeu de Sus - 2 ore în urmă
Copiii sunt așteptați la atelierele de vacanță de la Muzeul Satului Baia Mare - 2 ore în urmă
Maramureșeanca Andreea Cândea, fotbalistă a echipei băimărene, este convocată în premieră la naționala României U15; CV-ul unei jucătoare de viitor
Maramureșeanca Andreea Cândea, fotbalistă a echipei băimărene, este convocată în premieră la naționala României U15; CV-ul unei jucătoare de viitor
Performanță uriașă pentru una din cele mai promițătoare speranțe ale fotbalului feminin românesc. Andreea Cândea, legitimată la ACS Fotbal Feminin Baia Mare, a fost convocată, în premieră, la naționala României U15.
În vârstă de 14 ani, Andreea Cândea a primit această convocare cu multă bucurie, aducând, astfel, vestea cea bună tuturor celor implicați în fotbalul feminin din Maramureș. Asta, având în vedere că acest lucru nu s-a mai întâmplat de foarte mulți ani cu o jucătoare legitimată la un club din Baia Mare.
Andreea s-a transferat la ACS Fotbal Feminin Baia Mare de la Minerul Baia Mare (antrenor Norbi Kemenes) şi a participat deja la un puternic turneu de pregătire organizat pe stadionul „Viorel Mateianu” în data de 4 septembrie alături de alte 2 echipe, Gloria Bistrița şi Daliana Carei – turneu la care a câştigat titlul de „Cea mai tehnică jucătoare”. De asemenea, Andreea a debutat in campionatul național U15 în meciul Fotbal Feminin Baia Mare – Unirea Alba Iulia (4-0 rezultat final), reuşind să marcheze 3 goluri superbe. „Ne bucurăm din suflet pentru această convocare la naționala României U15 şi suntem încrezători că Andreea Cândea se va impune şi la acest nivel. Fotbalul feminin are viitor în Baia Mare şi suntem convinşi că vor mai apărea şi alte talente in lotul echipei ACS Fotbal Feminin Baia Mare. Mult succes Andreea!”, arată oficialii clubului băimărean.
Cătă ȚINEGHE
















