19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 25 minute în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 3 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 4 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 5 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 5 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 6 ore în urmă
Revoluția Română, 18 decembrie 1989, Timișoara: Ziua tinerilor secerați de gloanțe pe treptele Catedralei - 7 ore în urmă
CS Minaur joacă în deplasare ultimul meci din acest an - 7 ore în urmă
Dansatorii maramureșeni Luca Mădăras Aluaș – Hannah Gomboș, pe prima treaptă a podiumului la Campionatul Național de Clase al României şi la Cupa Mystic - 7 ore în urmă
„Colindăm în Țara Codrului”: Spectacol de colinde la Asuaju de Sus - 8 ore în urmă
Liga 4: Finala Campionatului, pe stadionul băimărean
Liga 4: Finala Campionatului, pe stadionul băimărean!
Liga 4 își va desemna marea câștigătoare, astăzi, 11 iunie 2023, pe Stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare.
Meciul este programat la ora 17.00 și va aduce confruntarea dintre cele mai bune echipe din acest eșalon, care s-au confruntat și pentru Cupa României, ediția județeană, Academica Recea și Avântul Bârsana.
Academica Recea a trecut cu 11-0 la total, după 0-0 și 11-0, de Zorii Moisei, iar Avântul Bârsana de Gloria Tăuții Măgherăuș cu 6-3, 0-2 șI 6-1. Campioana Maramureșului va întâlni în barajul de promovare în Liga 3 campioana din Bistrița-Năsăud, CS Minerul Rodna. Meciul tur se va disputa în Maramureș, în 17 iunie, de la ora 18. Returul fiind programat în 24 iunie, de la ora 17.30.
DirectMM.ro
















