Liga 3: Minaur Baia Mare, prima victorie

Prima zi a lunii septembrie a adus prima victorie pentru CS Minaur Baia Mare în noua ediție de campionat.

Stadionul Viorel Mateianu a găzduit, vineri, 1 septembrie, meciul dintre CS Minaur și SC Olimpia MCMXXI Satu Mare, joc din cadrul etapei a doua din Liga a III-a, seria 10.

Minaur venea după un insucces pe propriul teren, la fel cum veneau și oaspeții. Fiind o echipă foarte tânără am sperat ca jucătorii să treacă repede peste acel meci, lucru care s-a și întâmplat, băimărenii reușind două goluri înainte de pauză, prin Darius Gherman, pentru ca tot un Gherman, de această dată Raul, să închidă tabela în repriza secundă. Așadar, s-a încheiat 3-0 pentru băimăreni în acest duel al orgoliilor.

Astăzi, 2 septembrie, CSM Sighetu Marmației primește vizita lui Minerul Ocna Dej, începând cu ora 17.00. Sighetenii au deja 3 puncte, pe care le-au obținut în prima etapă chiar în Baia Mare, în fața CS Minaur Baia Mare. În etapa a 3-a, ambele echipe maramureșene se vor deplasa în Satu Mare, sighetenii se vor deplasa la Olimpia MCMXXI, iar CS Minaur Baia Mare la CSM Olimpia. Așadar, două dueluri între vecini.