Share
Școala în pandemie: CJSU Maramureș a aprobat noi scenarii de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ. Vezi ce s-a schimbat

Școala în pandemie: CJSU Maramureș a aprobat noi scenarii de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ. Vezi ce s-a schimbat

Noi schimbări în ceea ce privește modul în care se vor desfășura cursurile în județul Maramureș. Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș a remis un comunicat în acest sens.

CJSU Maramureș s-a reunit astăzi, 15 septembrie, în ședința extraordinară, urmare a comunicării noilor valori a ratei de incidență, calculată în ultimele 14 zile, iar în conformitate cu prevederile Ordinului nr. 5.487/1.494/2020 pentru aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților/instituțiilor de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2, cu avizul Inspectoratului Școlar Județean Maramureș și a Direcției de Sănătate Publică Maramureș, și a aprobat scenariul de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ, aviz acordat cu analiza infrastructurii și resursei umane din fiecare unitate de învățământ.

Inspectorul școlar general, Anca-Minodora Hendea-Costin a declarat că din cele 396 de unități de învățământ ce includ structuri aferente își vor desfășura activitățile școlare 303 în scenariul verde, 71 în scenariul galben și 22 în scenariul roșu. Unitățile de învățământ care încep activitățile școlare în scenariul 3 – cu participarea tuturor preșcolarilor și elevilor la activități / lecții online sunt: Liceul Tehnologic ”Marmația” Sighetu Marmației; Colegiul Național ”Dragoș Vodă” Sighetu Marmației; Școala Gimnazială ”Augustin Buzura” Copalnic Mănăștur; Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Fărcașa, cu strcuturile aferente; Școala Gimnazială ”Ilie Lazăr” Giulești cu structurile aferente; Școala Gimnazială nr.1 Strâmtura cu structura aferentă; Liceul Tehnologic Poienile de Sub Munte cu sructurile aferente; Școala Gimnazială nr. 1 Leordina; Liceul Teoretic ”George Pop de Băsești” Târgu Lăpuș.

Unitățile de învățământ care își vor începe activitatea în scenariul 2 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție și revenirea parțială (prin rotație de 1-2 săptămâni) a elevilor din celelalte clase de gimnaziu și liceu, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție sunt:

Unitatea de învățământ cu personalitate juridică / Structura
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „OTILIA CAZIMIR” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „DIMITRIE CANTEMIR” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA ,,VASILE ALECSANDRI”
SCOALA GIMNAZIALA „NICHITA STANESCU” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „LUCIAN BLAGA” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE IORGA” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „ION LUCA CARAGIALE” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA NR.18 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IVASIUC” BAIA MARE
COLEGIUL NATIONAL „VASILE LUCACIU” BAIA MARE
COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
COLEGIUL ECONOMIC „NICOLAE TITULESCU” BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „EMIL RACOVITA” BAIA MARE
LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „C.D. NENITESCU” BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „GEORGE BARITIU” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 SIGHETU MARMATIEI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „POPA LUPU”, SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.12 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SIGHETU MARMATIEI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „GHERMAN VIDA” SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SIGHETU MARMATIEI / SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA „DR. IOAN MIHALYI DE APSA” SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA „DR. IOAN MIHALYI DE APSA” SIGHETU MARMATIEI / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.5 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.5 SIGHETU MARMATIEI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ȘUGĂU SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.5 SIGHETU MARMATIEI / SCOALA GIMNAZIALA NR.6 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA „GEORGE COSBUC” SIGHETU MARMATIEI
LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI
COLEGIUL PEDAGOGIC „REGELE FERDINAND” SIGHETU MARMATIEI
LICEUL TEORETIC „LEOWEY KLARA” SIGHETU MARMATIEI
LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI EMINESCU” SALISTEA DE SUS
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUS
SCOALA GIMNAZIALA CHELINTA / SCOALA GIMNAZIALA CHELINTA
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAPODREI
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAVESIVA
SCOALA GIMNAZIALA BUDESTI
SCOALA GIMNAZIALA BUDESTI / SCOALA PRIMARA SARBI
SCOALA GIMNAZIALA CAMPULUNG LA TISA
SCOALA GIMNAZIALA „PETOFI SANDOR” COLTAU
SCOALA GIMNAZIALA DESESTI
SCOALA GIMNAZIALA DESESTI / SCOALA GIMNAZIALA MARA
SCOALA GIMNAZIALA DESESTI / SCOALA PRIMARA HARNICESTI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA / SCOALA GIMNAZIALA RUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MOISEI
SCOALA GIMNAZIALA „DRAGOS VODA” MOISEI
SCOALA GIMNAZIALA „LAURENTIU ULICI” RONA DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA SARASAU
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNG
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNG / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOGOSESTI
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI / SCOALA GIMNAZIALA CETATELE
SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA BAIA MARE
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA BAIA MARE
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SIGHETU MARMATIEI
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA TARGU LAPUS
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA VISEU DE SUS
GRADINITA „DAVID” MOISEI
GRADINITA „MADRE COLOMBA” SIGHETU MARMATIEI
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” SIGHETU MARMATIEI
LICEUL UCECOM „SPIRU HARET” BAIA MARE / LICEUL UCECOM „SPIRU HARET” BAIA MARE
SCOALA POSTLICEALA SANITARA „CAROL DAVILA” BAIA MARE
SCOALA POSTLICEALA SANITARA „GRIGORE MOISIL” SIGHETU MARMATIEI
SCOALA POSTLICEALA SANITARA „GRIGORE MOISIL” VISEU DE SUS
SCOALA POSTLICEALA SANITARA „HIPOCRATES” SIGHETU MARMATIEI
SCOALA POSTLICEALA TEHNICA „HENRI COANDA” BAIA MARE
Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Maramures

Vor începe anul școlar în scenariul 1 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție următoarele unități de învățământ:
Unitatea de învățământ cu personalitate juridică Structura
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGA” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGA” BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.12 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.32 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.20 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.10 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.10 BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.13 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.25 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.27 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.27 BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.37 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.28 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINT” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINT” BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.30 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLT” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLT” BAIA MARE GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „PETRE DULFU” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „OCTAVIAN GOGA” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.24 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARE / SCOALA GIMNAZIALA NR.13 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „SIMION BARNUTIU” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „SIMION BARNUTIU” BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.17 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „DR. VICTOR BABES” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „GEORGE COSBUC” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE BALCESCU” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IOAN CUZA” BAIA MARE
COLEGIUL NATIONAL „GHEORGHE SINCAI” BAIA MARE
COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE
COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 BAIA MARE
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „NEMETH LASZLO” BAIA MARE
SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL „SF. IOSIF MARTURISITORUL” BAIA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „TRANSILVANIA” BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „AUREL VLAICU” BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „ANGHEL SALIGNY” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA NR.10 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.10 SIGHETU MARMATIEI / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA CU PROGRAM SUPLIMENTAR DE MUZICA SI ARTE PLASTICE
LICEUL PEDAGOGIC „TARAS SEVCENKO” SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 BAIA SPRIE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 BAIA SPRIE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BAIA SPRIE
SCOALA GIMNAZIALA BAIA SPRIE
SCOALA GIMNAZIALA BAIA SPRIE / SCOALA GIMNAZIALA CHIUZBAIA
SCOALA GIMNAZIALA „IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA „IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAUTII DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA „IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUS / SCOALA GIMNAZIALA SATU NOU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 BORSA / SCOALA GIMNAZIALA NR.5 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 BORSA / SCOALA GIMNAZIALA NR.6 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.8 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.8 BORSA / SCOALA GIMNAZIALA NR.1 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.9 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.10 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA / SCOALA PRIMARA NR.2 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA / SCOALA PRIMARA NR.3 BORSA
LICEUL BORSA
COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNIC
COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNIC / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 CAVNIC
COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNIC / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 CAVNIC
SCOALA GIMNAZIALA „LIVIU REBREANU” DRAGOMIRESTI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SABISA
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI / SCOALA PRIMARA NR.1 SEINI
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCIUMI
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 SOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 SOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / SCOALA GIMNAZIALA CODRU BUTESII
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / SCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / SCOALA PRIMARA BUTEASA
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / SCOALA PRIMARA CIOLT
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE / SCOALA PRIMARA SOMCUTA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT TARGU LAPUS
SCOALA GIMNAZIALA „BENKO FERENC” DAMACUSENI
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUS
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BORCUT
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUFOAIA
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRICU LAPUSULUI
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOICENI
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUS / SCOALA PRIMARA INAU
SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE STEINHARDT” ROHIA
SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE STEINHARDT” ROHIA / SCOALA GIMNAZIALA RAZOARE
SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE STEINHARDT” ROHIA / SCOALA GIMNAZIALA ROGOZ
LICEUL TEORETIC „PETRU RARES” TARGU LAPUS
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BAITA
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUS / SCOALA GIMNAZIALA NISTRU
SCOALA GIMNAZIALA „KOS KAROLY” ARDUZEL
SCOALA GIMNAZIALA „KOS KAROLY” ARDUZEL / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ARDUZEL
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SOMES UILEAC
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI / SCOALA PRIMARA MANAU
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI / SCOALA PRIMARA TICAU
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „VERONICA” VISEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 VISEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 VISEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 VISEU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 VISEU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 VISEU DE SUS / SCOALA GIMNAZIALA NR.3 VISEU DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC VISEU DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC VISEU DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 VISEU DE SUS
SCOALA PROFESIONALA VISEU DE SUS
SCOALA PROFESIONALA VISEU DE SUS / SCOALA PRIMARA NR.5 VISEU DE SUS
LICEUL TEORETIC „BOGDAN VODA” VISEU DE SUS
LICEUL TEORETIC „BOGDAN VODA” VISEU DE SUS / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 VISEU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA ARDUSAT
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI OLOS” ARINIS
SCOALA GIMNAZIALA ASUAJU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA BAITA DE SUB CODRU
SCOALA GIMNAZIALA „REGINA ELISABETA” BAIUT
SCOALA GIMNAZIALA „REGINA ELISABETA” BAIUT / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT BAIUT
SCOALA GIMNAZIALA „MIRCEA VULCANESCU” BARSANA
SCOALA GIMNAZIALA „MIRCEA VULCANESCU” BARSANA / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 BARSANA
SCOALA GIMNAZIALA „MIRCEA VULCANESCU” BARSANA / SCOALA PRIMARA NANESTI
SCOALA GIMNAZIALA BASESTI
SCOALA GIMNAZIALA BASESTI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREMT
SCOALA GIMNAZIALA BICAZ
SCOALA GIMNAZIALA BICAZ / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CORNI
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI / GRADINITA CU PROGRAM NORMA LA BISERICA
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI / SCOALA GIMNAZIALA BISTRA
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUI
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUI / SCOALA GIMNAZIALA MAIDAN CRASNA VISEULUI
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUI / SCOALA PRIMARA LUNCI
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUI / SCOALA PRMARA HRIHORET DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI / SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOCICOIU MARE
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI / SCOALA GIMNAZIALA LUNCA LA TISA
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI / SCOALA PRIMARA TISA
SCOALA GIMNAZIALA BOGDAN VODA
SCOALA GIMNAZIALA „DR. TEODOR MIHALI” BOIU MARE
SCOALA GIMNAZIALA „DR. TEODOR MIHALI” BOIU MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOIU MARE
SCOALA GIMNAZIALA BOTIZA
SCOALA GIMNAZIALA BOTIZA / SCOALA PRIMARA VALEA SASULUI
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE BERCI” CALINESTI
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE BERCI” CALINESTI / SCOALA GIMNAZIALA „TIBERIU UTAN” VALENI
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTI
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTI / SCOALA GIMNAZIALA CIOCOTIS
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTI / SCOALA GIMNAZIALA TRESTIA
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTI / SCOALA PRIMARA FANATE
SCOALA GIMNAZIALA „ION POPESCU DE COAS” COAS
SCOALA GIMNAZIALA CICARLAU
SCOALA GIMNAZIALA CICARLAU / SCOALA GIMNAZIALA ILBA
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GHETIE” BERINTA
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA GIMNAZIALA FAURESTI
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA GIMNAZIALA PRELUCA NOUA
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA GIMNAZIALA PRELUCA VECHE
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA PRIMARA CARPINIS
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA GIMNAZIALA COPALNIC
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA PRIMARA CURTUIUSU MIC
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA PRIMARA LASCHIA
SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTUR / SCOALA PRIMARA VAD
SCOALA GIMNAZIALA COROIENI
SCOALA GIMNAZIALA COROIENI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENII LAPUSULUI
SCOALA GIMNAZIALA COROIENI / SCOALA PRIMARA PONORATA
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENI
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTENI
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENI / SCOALA PRIMARA LIBOTIN
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENI / SCOALA PRIMARA UNGURENI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARBUNARI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT CHECHIS
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA / SCOALA PRIMARA SINDRESTI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA / SCOALA PRIMARA UNGURAS
SCOALA GIMNAZIALA GARDANI
SCOALA GIMNAZIALA „GHEORGHE LUPAN” GROSI
SCOALA GIMNAZIALA „GHEORGHE LUPAN” GROSI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU NOU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA „BEN CORLACIU” GROSII TIBLESULUI
SCOALA GIMNAZIALA IEUD
SCOALA GIMNAZIALA IEUD / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLOPSOR
SCOALA GIMNAZIALA IEUD / SCOALA PRIMARA TUIDIC
SCOALA GIMNAZIALA LAPUS
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DANESTII CHIOARULUI
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IADARA
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUCACESTI
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI PE SOMES
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE / SCOALA GIMNAZIALA LUCACESTI
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE / SCOALA PRIMARA TULGHES
SCOALA GIMNAZIALA „DRAGOS VODA” MOISEI / SCOALA GIMNAZIALA „IOAN HOREA” MOISEI
SCOALA GIMNAZIALA OARTA DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA OARTA DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OARTA DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOTENI
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG / SCOALA GIMNAZIALA BREB
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG / SCOALA GIMNAZIALA SAT SUGATAG
SCOALA GIMNAZIALA ONCESTI
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CURTI
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HERA
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA / SCOALA PRIMARA DELUT
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA / SCOALA PRIMARA MOCEARSCHI
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA / SCOALA PRIMARA SUSANI
SCOALA GIMNAZIALA POIENILE IZEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARDI
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HORB I
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HORB II
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PUTUK PULSCHI
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZACVASNITA
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 POIENILE DE SUB MUNTE
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE / SCOALA PRIMARA ULOHA
SCOALA GIMNAZIALA RECEA
SCOALA GIMNAZIALA RECEA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MICA
SCOALA GIMNAZIALA RECEA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOCIRA
SCOALA GIMNAZIALA RECEA / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT LAPUSEL
SCOALA GIMNAZIALA RECEA / GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SASAR
SCOALA GIMNAZIALA RECEA / SCOALA PRIMARA LAPUSEL
SCOALA GIMNAZIALA RECEA / SCOALA PRIMARA SASAR
SCOALA GIMNAZIALA REMETI
SCOALA GIMNAZIALA REMETI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIATRA
SCOALA GIMNAZIALA REMETI / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUH
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUJANA II
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 REPEDEA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / SCOALA PRIMARA HECICA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / SCOALA PRIMARA LESPEDEA DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / SCOALA PRIMARA LESPEDEA DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / SCOALA PRIMARA LUJANA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA / SCOALA PRIMARA PLAIC
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUI
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUI / SCOALA PRIMARA BERCHEZ
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUI / SCOALA PRIMARA BERCHEZOAIA
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUI / SCOALA PRIMARA POSTA
SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTIUI
SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL JIDICIA
LICEUL TEHNOLOGIC „OCTAVIAN GOGA” ROZAVLEA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LAZII
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PEDOLENA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VOUCII
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / GRASINITA CU PROGRAM NORMAL OBLAZ
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA / SCOALA GIMNAZIALA NR.2 RUSCOVA
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNG / SCOALA GIMNAZIALA PRIBILESTI
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNG / SCOALA PRIMARA FERSIG
SCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MIC
SCOALA GIMNAZIALA SACALASENI
SCOALA GIMNAZIALA SACALASENI / SCOALA PRIMARA CORUIA
SCOALA GIMNAZIALA SACALASENI / SCOALA PRIMARA CULCEA
SCOALA GIMNAZIALA SACEL
SCOALA GIMNAZIALA SACEL / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GARA
SCOALA GIMNAZIALA SALSIG
SCOALA GIMNAZIALA SALSIG / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALSIG
SCOALA GIMNAZIALA SALSIG / SCOALA PRIMARA NR.1 SALSIG
SCOALA GIMNAZIALA SALSIG / SCOALA PRIMARA NR.2 SALSIG
SCOALA GIMNAZIALA „DR. GHEORGHE TITE” SAPANTA
SCOALA GIMNAZIALA SIEU
SCOALA GIMNAZIALA SIEU / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIEUT
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI / SCOALA GIMNAZIALA DANESTI
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI / SCOALA GIMNAZIALA SURDESTI
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI / SCOALA PRIMARA NEGREIA
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI / SCOALA PRIMARA PLOPIS
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 STRAMTURA
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 STRAMTURA / SCOALA GIMNAZIALA SLATIOARA
SCOALA GIMNAZIALA „FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA „FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUS / SCOALA PRIMARA CANDELA
SCOALA GIMNAZIALA „FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUS / SCOALA PRIMARA LARGA
SCOALA GIMNAZIALA „FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUS / SCOALA PRIMARA SUCIU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA VADU IZEI
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUI
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUI / SCOALA GIMNAZIALA FERICEA
SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICA
SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICA / SCOALA PRIMARA ASPRA
SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICA / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALNITA
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS / GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISEU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS / SCOALA PRIMARA DRAGUIASA
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS / SCOALA PRIMARA VALEA PORCULUI
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS / SCOALA PRIMARA DANOVA
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS / SCOALA PRIMARA VISEU DE JOS
GRADINITA „ANA” SAPANTA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „GENESIS” SASAR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „TUDOR” SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT BENTIPAMI BAIA MARE
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT GABI BAIA MARE
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT MAYA BAIA MARE
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT WONDERLAND BAIA MARE
SCOALA PRIMARA INTERNATIONALA BAIA MARE
SCOALA PRIMARA „EP. DR. ALEXANDRU RUSU” BAIA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „HENRI COANDA” BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” ULMENI
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” VISEU DE SUS

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș a decis în urma analizei situației epidemiologice că nu se impune la nivelul unităților administrativ-teritoriale care au rata incidenței mai mare sau egală cu 1,5 la 1000 de locuitori restricționarea activității restaurantelor și cafenelelor din interiorul hotelurilor, pensiunilor sau altor unități de cazare, respectiv activitatea operatorilor licențiați în domeniul jocurilor de noroc. Prefectul Nicolae-Silviu Ungur a precizat că agenții economici de pe raza județului nostru sunt verificați, în sistem integrat, cu privire la respectarea măsurilor și normelor de protecție sanitară stabilite în perioada de alertă de către echipe mixte de control.

DirectMM.ro

Lasă un comentariu