Mâine, recital de pricesne la Berința la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 33 minute în urmă
Să îl cunoaștem pe Andrei Coteț, un tânăr cu visuri mărețe în producția muzicală! - 48 minute în urmă
De astăzi, vinietele din Bulgaria sunt mai scumpe. Noile tarife pentru șoferi - 1 oră în urmă
Povestea Mănăstirii din Băsești - 2 ore în urmă
Patrimoniul maramureșean unește culturi: Eveniment special dedicat Zilei Internaționale a Prieteniei, la Muzeul de Mineralogie din Baia Mare - 2 ore în urmă
Volumul „Antropologia Imaterialului” semnat de Petru Pap a fost lansat la Baia Mare - 3 ore în urmă
Program modificat pentru circulația automarfarelor în Ungaria, din cauza caniculei - 3 ore în urmă
Horațiu Mălăele împlinește 74 de ani. Artistul care a transformat rana în umor și viața în spectacol - 4 ore în urmă
Gest de solidaritate în Fărcașa: Comunitatea a refăcut acoperișurile a două familii aflate în impas - 6 ore în urmă
Liceul Tehnologic Forestier Sighetu Marmației oferă oportunități de studii postliceale în domeniul informaticii - 6 ore în urmă
Concursul Regional „Magicienii numerelor” a reunit 466 de elevi la Școala Gimnazială „George Coșbuc” Sighetu Marmației
Sâmbătă, 30 martie, la Școala Gimnazială „George Coșbuc” Sighetu Marmației s-a desfășurat Concursul Regional „Magicienii numerelor”, ediția a V-a.
În ziua concursului s-au prezentat 466 de elevi din patru județe: Maramureș, Satu Mare, Cluj și Bistrița-Năsăud, îndrumați de peste 100 de cadre didactice. Momentul premierii a fost plin de emoții, iar din sala plină de elevi și părinți au urcat pe scenă zeci de elevi.
Premiile au fost înmânate de inspector școlar general, prof. Mihai-Cosmin Pop, inspector școlar pentru matematică, prof. Simona Cosma, conf.univ.dr. Andrei Horvat-Marc – președinte SSMR Maramureș, prof. Bogdan Zetea și directorul Școlii Gimnaziale „George Coșbuc” Sighetu Marmației, prof. Oana Tompoș.
„Felicitări tuturor elevilor care au obținut rezultate deosebite, profesorilor care i-au pregătit, precum și colectivului de cadre didactice al Școlii Gimnaziale„George Coşbuc” Sighetu Marmației pentru mobilizarea exemplară, care a dus la reușita unei zile care a fost dedicată matematicii!”, transmite ISJ Maramureș.















