Fotbaliștii sigheteni au câștigat pe teren propriu

Sâmbătă, 14 octombrie 2023, CSM Sighetu Marmației a primit vizita celor de la CS Sănătatea Servicii Publice, în etapa a 8-a a Ligii 3, Seria X.

Din fericire, chiar dacă in extremis, gazdele au reușit să se impună. La pauză pe Stadionul Solovan scorul a fost alb, 0-0, toate golurile fiind înscrise în a doua repriză.

Chiar în debut, CSM Sighetu Marmației a reușit să înscrie, în min. 46, prin Mensah. În prelungiri, în min. 90+2, oaspeții au egalat pe tabelă, prin Saroși. Din fericire, după doar un singur minut, în min. 90+3, gazdele au înscris prin Zaharia și a obținut toate cele trei puncte. Ca atare, au reușit să se catapulteze în clasament până pe locul 4, având 11 puncte din 8 meciuri. De cealaltă parte, cealaltă reprezentantă a Maramureșului, CS Minaur Baia Mare, este lanterna roșie a seriei, cu doar 4 puncte din 8 meciuri. În etapa a 9-a, Minaur se va deplasa la Cluj, unde va juca cu Sănătatea, iar CSM va evolua la Carei, cu Victoria.