Fotbaliștii Minaurului, surclasați clar pe teren propriu

Vineri, 29 septembrie, CS Minaur Baia Mare a primit vizita sportivă pe teren propriu a echipei Minerul Ocna Dej.

Meciul a contat pentru a etapa a șasea a Seriei 10 din Liga 3, dar care a adus un rezultat total nefericit pentru gazde. Dacă la pauză a fost 0-0, în cea de-a doua repriză, oaspeții au defilat și s-a încheiat… 0-4.

Minaur ocupă locul 9 din 10, cu 4 puncte, devansând doar Crișul Sântandrei, care are 1 punct. CSM Sighetu Marmației ocupă locul 5, cu 8 puncte din 5 meciuri. Etapa viitoare, CS Minaur Baia Mare va merge pe terenul liderului SCM Zalău, care are maximum de puncte posibile, iar sighetenii se vor deplasa la Băile Felix, echipă aflată acum pe locul 3, cu 10 puncte din 5 meciuri.

CS Minaur Baia Mare – Minerul Ocna Dej: 0-4 (0-0)
Stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare
Au marcat: Bogdan Pop (50, 69), Ștefan Visic (54), Florin Dan (79)
Arbitri: Cosmin Apetrei (Roznov – Neamț) – Danian Antal (Bacău), Răzvan Andrei (Piatra Neamț). Observator arnitri: Sergiu Neichi (Satu Mare). Delegat joc: Tiberiu Gabor (Reghin)
CS Minaur (antrenor Ciprian Danciu): Emanuel Breban – Marius Potcoavă, Daniel Stoian, Raul Gherman, Ionuț Ilieș, Valerii Macrițchii (37, Erik Piroska), Denis Matei, Cătălin Ștefănescu (73, Fedor Buciuta), Cristian Raicu (57, Alexandru Cîmpan), Darius Gherman (73, Mario Leș), Brian Lemac (57, Bogdan Jeler)
Rezerve: Raul Băilă – Laurențiu Achim, Ionuț Pisuc, Bogdan Burcea.